SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová

Foto: Archív K. Koščovej

LUČENEC - Záver tohto mesiaca v Novohrade sa ponesie v duchu kvalitného umenia. V predposledný marcový deň (30. 3.) do Lučenca v rámci miniaTour zavíta speváčka Katarína Koščová spolu s klaviristom Danielom Špinerom.

Duo publiku ponúkne hlboký hudobný zážitok, ktorý podčiarkne atmosféra a akustika lučenskej synagógy.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová - Špiner, nik iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných," opisujú organizátori.

Katarína Koščová koncertovala s Geišbergovcami, českou folkovou legendou Neřež, zaspievala si s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi.

V roku 2012 zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka. Dva z nich – Štědrý večer a Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala ako duet s Vojtěchom Dykom.

„Toto je môj najobľúbenejší spôsob hrania, takto vo dvojici. Mám pocit, že vtedy vychádza to najlepšie z nás oboch. Najuvoľnenejšie, najslobodnejšie," povedala úspešná speváčka.

Koncert speváčky Kataríny Koščovej a klaviristu Daniela Špinera sa v lučenskej synagóge uskutoční vo štvrtok 30. marca od 18:00 hod. Lístky sú v predaji online na stránke kultura.lucenec.sk

SÚŤAŽ - VYHRAJTE DVA LÍSTKY

Aktualizované 24. 3.: Súťaž sme ukončili a vyhodnotili. Ďakujeme, že ste sa zapojili.

Portál Novohradske.sk si pre vás pripravil súťaž o lístky na tento koncert. Jeden z vás môže vyhrať dve vstupenky.

Ako sa zapojiť?

Súťaž prebieha na našej stránke na sociálnej sieti Facebook. Vyhľadajte súťažný post (je pripnutý na vrchu stránky), kde nájdete všetky podmienky. Súťaž trvá do piatku 24. marca do 12:00 hod., kedy vyžrebujeme jedného výhercu dvoch vstupeniek.

Všeobecné podmienky a pravidlá súťaží nájdete na tomto odkaze.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross