Top 5 trendov zdobenia okien závesmi v roku 2024

14. mája 2024 |  | 

Funkčnosť a estetika pri navrhovaní okenných otvorov sú rovnako dôležité. Zistite, ktoré závesy zodpovedajú moderným trendom v interiérovom dizajne a ako môžete za pár minút zmeniť náladu v miestnosti.

Udržateľné technológie

Eko dizajn sa mení: namiesto prírodného hodvábu a ľanu uprednostňujú dizajnéri syntetické materiály vyrobené z polyesterových vlákien. Syntetické závesy sa neboja plesní a UV žiarenia, jednoduchá je aj starostlivosť, okamžite schnú a zachovávajú si pôvodnú farbu a štruktúru po celé roky.

Jednoduchosť

Neoklasicizmus, bionika, futuristická moderna, hi-tech - všetky tieto interiérové ​​smery sú založené na minimálnom použití farieb a ozdôb.

Aby miestnosť vyzerala moderne, použite závesy s minimálnym dizajnom:

• monochromatický

• s jedným alebo dvoma pásikmi, ktoré rozširujú miestnosť alebo ju opticky zvyšujú

Aktuálne hotové závesy s veľkými kovovými krúžkami alebo slučkami na upevnenie na odkvap. Lakonické riešenia neznamenajú obmedzenú farebnú paletu: nálada miestnosti sa mení vďaka odtieňu záclon. Pre husté záclony sú dôležité odtiene malachitu, smaragdu, zafíru, perál a fialovej. Priesvitné závesy by mali prepúšťať svetlé, najlepšie studené alebo teplé odtiene bielej.

Textúrované tkaniny

Lakonické farebné riešenie je doplnené monochromatickým dekorom inej textúry: trblietky, hodvábny lesk alebo matné nite, efekt uzlov alebo zamatu. Textúrovaná tkanina dopĺňa dojem okennej dekorácie so zmyslovými vnemami, robí krásu hmatateľnou.

Priesvitné závesy

Kompromis medzi prirodzeným osvetlením miestnosti a súkromím. Transparentné a priesvitné závesy vytvárajú pocit sviežosti, ľahkosti a voľného priestoru v obytných a komerčných priestoroch. Čím menej dekorov na záclonách, tým lepšie.

Viacvrstvové

Módnou technikou zdobenia je kombinácia polopriehľadných závesov a rolovacích rímskych roliet z hustej tkaniny vo veľkosti skla v okne s dvojitým zasklením. Miestnosť pôsobí priestrannejšie vďaka polopriehľadným svetelným závesom a rímske rolety poskytujú ochranu pred priamym slnečným žiarením a zabraňujú nočnému efektu akvária. Hrubé zatemňovacie závesy v spálni zostávajú relevantné.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross