Divadelná hra Prachy končí nečakane

13. mája 2024 | | |  | 
Zdroj: Novohradske.sk

POLTÁR - Herci z poltárskeho Ochotníckeho divadla OZ Opona predviedli dňa 3. až 4. mája veselohru, ktorú nazvali Prachy. Divadelné predstavenie stvárňuje predovšetkým zložité vzťahy jednotlivých postáv a divákom kladie otázky, čo všetko znamenajú pre človeka peniaze. Predstavenie je zároveň plné expresívnych výrazov a vtipných dialógov.

Ochotnícke divadlo OZ Opona funguje viac než 43 rokov. ,,Nechceme sa tváriť, že divadlu rozumieme, to teda vôbec nie. Len nám akosi zvláštne, vábivo vonia, a tak sa ho snažíme dotknúť, uchopiť, precítiť a tú čarovnú vôňu divadelného sveta skrze naše ochotnícke herecké výkony posunúť aj vám,” uviedli herci.

Článok pokračuje pod reklamou.

Vo veselohre je divákovi kladená otázka o dôležitosti peňazí v dnešnom svete. Dokáže obyčajný kúsok potlačeného papiera udávať smer, ktorým sa uberáme, určiť naše postavenie či kvalitu nášho života? Divadelníci za finančným dostatkom vnímajú tiež radosť, šťastie a blahobyt, no zároveň poukazujú aj na negatívnu stránku peňazí. Fiktívne postavy na divadelnej scéne sú ochotné pre peniaze urobiť všetko.

Dej sa po čase začne zauzľovať a pre diváka nie je jednoduché sa v zložitej situácii na scéne vyznať. Klamstvá, ktoré fiktívne postavy z divadelnej hry prežívajú, spôsobujú v ich životoch zmätok. Postupne s rozvíjajúcim sa dejom postavy v hre zisťujú, že začínajú strácať svoju ľudskú podstatu. Divadelná hra končí nečakane, vtipná pointa dovolí divadelným postavám rozuzlenie v podobe katarzie.

Za tento divadelný zážitok boli herci od publika odmenení zaslúženým potleskom. Veselohra Prachy priniesla divákom ľahkú humornou náladu, na ktorej sa diváci s chuťou zabávali. Zároveň však táto téma tiež vyvolala otázky, ktoré smerovali k potrebe osobného zamyslenia sa nad tým, čoho sme ako ľudské bytosti schopné a čo pre nás znamenajú peniaze.

Ochotnícky poltársky nadšenci OZ Opona, zároveň pozývajú nádejných hercov pod 40 rokov, aby sa pridali k nim a zažívali spolu s nimi radosť „na doskách, ktoré znamenajú svet“.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross