FOTO: Lučenský trialpark hostil šikovných jazdcov zo Slovenska aj zahraničia

Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC - Trialový park na Čajkovského ulici v Lučenci bol v sobotu (20. 8.) dejiskom cyklistických pretekov. Pod organizačnou taktovkou domáceho klubu NovoCK Trial sa tam uskutočnilo ďalšie kolo Slovenských hier mládeže a Slovenský pohár v triale.

Akcia do centra Novohradu pritiahla desiatky slovenských i zahraničných pretekárov a pretekárky rôznych vekových kategórií.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Máme 60 registrovaných jazdcov a 67 štartov, čiže niektorí si vyskúšajú aj vyššiu kategóriu. S účasťou sme nadmieru spokojní, máme obsadené všetky kategórie. Okrem Slovákov súťažia aj Maďari, Poliaci a Česi," zhrnula Daniela Tršková, prezidentka NovoCK Trial.

Slovenské farby hájili známe kluby z Rudiny, Záriečia, Popradu, Veľkého Zálužia a Lučenca. Novohrad reprezentovali bratia Marek a Michal Nagyovci, Matej Pavko, Daniel Fides a Nina Kocúrová.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: Mesto Lučenec ocenilo osobnosti zo športového, akademického i kultúrneho života


Jedným z lákadiel pretekov a veľkou motiváciou pre jazdcov bola účasť Samuela Hlavatého, ktorý patrí medzi najlepších svetových trialistov súčasnosti. Ten v slovenskom pohári zabojoval medzi eliťákmi. "Máme tu pár jazdcov z Maďarska, takže konkurencia je dobrá. Trate sú zostavené pekne, veľmi sa na ne teším," skonštatoval pred jazdou.

Samuel spolu so sestrou Erikou doviedol štvorčlennú slovenskú reprezentáciu na svetových hrách mládeže v Poľsku k zisku historického bronzu. V Lučenci si pozrel súčasné aj budúce trialové talenty, ktoré by v budúcnosti mohli úspech zopakovať.

"Na slovenských hrách mládeže v Lučenci sa v dobrom svetle ukázali veľké nádeje trialu, s ktorými budeme môcť v budúcnosti počítať. Teším sa, že nám rastie šikovná generácia. Trial je skvelým základom pre každé dieťa, ktoré by sa chcelo venovať cyklistike, preto budeme len radi, keď sa k našej športovej komunite pridajú ďalší," dodal Samuel Hlavatý.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross