FOTO: Hráčska asociácia ocenila Patrika Le Gianga za jeho charitatívny prínos

Foto: Archív P. Le Gianga

FIĽAKOVO – Patrik Le Giang získal ocenenie Merit Award od asociácie FIFPro. Rodák z Fiľakova a odchovanec FTC uspel v kategórii Player Impact. Medzinárodná hráčska asociácia ocenila brankára pražského Bohemians za jeho charitatívny prínos.

Le Giang si cenu prevzal osobne v utorok (16. 11.) na svetovom kongrese FIFPro v Paríži.

„Nikdy nezabudnem na moment, keď mi oznámili, že ma ocenia. Rozplakal som sa. Musel som sa ešte raz spýtať, či som rozumel dobre. Je to obrovské zadosťučinenie a najmä zrkadlo pre všetky deti či už z Fiľakova alebo iného malého mestečka, pre ktoré je toto dôkaz, že všetko je možné. Nezáleží na tom, kde si a odkiaľ pochádzaš, ale na tom, čo chceš po sebe zanechať,“ povedal pre Novohradské.sk Patrik Le Giang.

Článok pokračuje pod reklamou.

Rodák z mesta pod Fiľakovským hradom je prvým slovenským a českým futbalistom, ktorý získal ocenenie Merit Award. Vlani v kategórii Player Impact ocenili Marcusa Rashforda z Manchesteru United.

Deti sú budúcnosť a potrebujú správne vzory

Talentovaného gólmana nominovala Česká asociácia futbalových hráčov pre jeho aktivity v projekte Enjoy Life, ktorý prispieva k renovácii škôl v Indonézii, no najmä pre jeho vlastný projekt Step by Step Foundation, ktorým vzdeláva, inšpiruje a pomáha mladej generácii.

Nadáciu Step by Step Foundation založil s najlepším kamarátom a osobným kondičným a silovým trénerom Matejom Halajom.

„Deti sú naša budúcnosť a potrebujú správne vzory. Step by Step Foundation je postavená na mojich vlastných skúsenostiach. Som presvedčený, že ma nedefinovali víťazstvá a viditeľné úspechy, ale pády. Práve tie zo mňa urobili silnejšieho človeka a ukázali mi, že sa netreba vzdať. Krôčik po krôčiku sa dá zájsť veľmi ďaleko. Práve to je hlavnou myšlienkou Step by Step Foundation,“ vysvetlil.

Hoci sa Le Giang presadil v zahraničí, na svoje rodné mesto nezabúda. Do Fiľakova sa rád vracia a v rámci svojho projektu tu zorganizoval napríklad futbalové turnaje či besedy. V roku 2019 zapojil do pomoci pre vtedy dvojročného Matiaska, ktorému zabezpečil finančnú pomoc na zaplatenie potrebných rehabilitácií.

Úspešný gólman v rámci Step by Step Foundation založil transparentný účet, na ktorý môže prispievať ktokoľvek. Vyzbierané peniaze sa použijú na projekty zamerané na pomoc a podporu detí a mládeže. Jeden z nich by sa už čoskoro mohol začať vo Fiľakove. Čitateľov portálu Novohradské.sk budeme o detailoch informovať včas.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Dráma v Lučenci: 32-ročný Róbert vyhodil svoju ženu z balkóna
2.dec.2021 - Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Obec dostala od štátu takmer 1,5 milióna na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb, vznikne nový priemyselný park
1.dec.2021 - Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Ekologickejšie Vianoce: Vo Fiľakove už tri roky zdobia ten istý stromček
1.dec.2021 - Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
V Lučenci vyhlásili mikulášsku zbierku pre zdravotníkov, prispejte do nej sladkosťami či kávou aj vy
29.nov.2021 - Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
© 2021 Všetky práva vyhradené. Preberanie článkov bez súhlasu autora je prísne zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram