FOTO: Nové lôžka pre detskú kliniku lučenskej nemocnice odovzdala aj prvá dáma Nemecka

Zdroj: Novohradske.sk

LUČENEC – Detská klinika Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Lučenci, n. o., získala osem nových lôžok. Dostala ich ako dar od nemeckej nadácie Lachen Helfen, ktorá takto pomáha deťom v krajinách, kde pôsobia nemecké ozbrojené zložky.

Lôžka oficiálne odovzdali vo štvrtok (15. 6.) a zúčastnila sa ho aj manželka nemeckého prezidenta Elke Büdenbender.

„Celý tento projekt vznikol, pretože medzi Slovenskom a Nemeckom je na vládnej a obrannej úrovni veľmi úzka spolupráca. Vždy sa pýtame jednotlivých krajín, čo potrebujú a ako im môžeme pomôcť. Nadácia Lachen Helfen podporuje deti vo všeobecnosti. Na jednej strane sú vojaci, ktorí nás chránia, na strane druhej sú deti, o ktorých blaho sa chceme starať,“ povedala prvá dáma Nemecka.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Veľmi sa mi tu páčilo. Som unesená z toho, aká je táto nemocnica pekná a najmä aký dobrý personál tu pracuje,“ dodala Büdenbender.

„Nemci majú na Slovensku svojich vojakov a vojačky. Snažíme sa nachádzať finančné prostriedky, aby sme tam, kde je to potrebné, mohli aj takýmto spôsobom podporovať najmä deti. Teraz je to o to dôležitejšie, keďže vieme, ako sa Ukrajina musí brániť ruskému vpádu. Ako už prvá dáma povedala, naša nadácia sa stará najmä o blaho detí a pre nás všetkých je to veľký a dôležitý signál, aby sme aj takýmto spôsobom prispeli,“ doplnil generálmajor Markus Kurczyk, zástupca nadácie Lachen Helfen.

Pomôcť práve detskej klinike v centre Novohradu navrhlo nemecké veľvyslanectvo v Bratislave, keďže lučenská inštitúcia pôsobí aj ako záložná nemocnica pre Lešť.

„Vojenský atašé mi povedal, že pre lučenskú nemocnicu sa rozhodli, pretože je na ministerstve obrany uvedená ako zástupca pre zdravotníctvo pre Lešť. Som veľmi vďačný, že si nás vybrali. Vďaka tomu teraz disponujeme špeciálnymi lôžkami na detskej JIS pre ťažko choré deti,“ dodal Ján Miadok, predseda správnej rady VšNsP v Lučenci.

Nové lôžka na oddelení intenzívnej starostlivosti detskej kliniky pribudli vďaka daru vo výške 23 500 eur.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross