Okresný súd v Lučenci patrí podľa hodnotenia TIS k tým najlepším

10. marca 2023 | | |  | 
Budova Okresného súdu v Lučenci. Foto: Mesto Lučenec

LUČENEC - Transparency International Slovensko (TIS) po štyroch rokoch a mesiacoch analyzovania dát zverejnila nové hodnotenie sudcov a okresných súdov. Členovia mimovládnej organizácie pracovali s dostupnými dátami z roku 2021, no pri niektorých ukazovateľoch použili výsledky sudcovskej práce od roku 2011.

"Po novom sme 713 sudcov z 54 okresných súdov rozradili do piatich výkonnostných kategórií, ktoré podľa nás zmysluplne zohľadňujú rozdiely medzi výsledkami jednotlivých sudcov. Nejde o úplne všetkých sudcov okresných súdov, podľa webu ministerstva spravodlivosti ich aktuálne na okresných súdoch pôsobí 910," uvádza TIS na svojom webe.

Článok pokračuje pod reklamou.

V metodológii vychádzali z indikátorov kvality, efektivity a produktivity. Kvalitu merali podielom potvrdených vecí vyšším súdom po odvolaní sa jednej zo strán, efektivitu vyhodnotili podľa vybavenosti a predpokladanej odhadovanej dĺžky konania a produktivitu počítali ako násobok počtu rozhodnutých prípadov a váhy daného typu prípadov.

"Ako sme uviedli, naša nová štúdia rozdelila sudcovské výkony do piatich kategórii. V kategórii s „výbornými výsledkami“ skončilo 109 sudcov (15%), hoci tri jednotky za kvalitu, efektivitu aj produktivitu získalo len 16 sudcov, ktorých na základe aktuálnych dát môžeme označiť za top. Naopak, v najhoršej kategórii „slabých výsledkov“ sa ocitlo 62 sudcov - 14 z nich s tromi trojkami, ktorí tvoria úplný chvost hodnotenia," zhrnula mimovládka.


ČÍTAJTE AJ: Odlev hráčov kabínu zomkol. Hrnčiarske Zalužany pod novým trénerom poskladali dobrú partiu


V rebríčku sa medzi najlepšie hodnotenými sudcami a sudkyňami ocitla aj Katarína Červenková z Okresného súdu Lučenec. Výborné hodnotenie získali aj jej siedmi kolegovia a kolegyne. Lučenský súd sa spolu s rimavskosobotským, na základe hodnotenia jednotlivých sudcov a sudkýň, umiestnil medzi tými najlepšími.

Kompletný rebríček si môžete pozrieť NA TOMTO ODKAZE.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross