Okresný súd v Lučenci patrí podľa hodnotenia TIS k tým najlepším

10. marca 2023 | | |  | 
Budova Okresného súdu v Lučenci. Foto: Mesto Lučenec

LUČENEC - Transparency International Slovensko (TIS) po štyroch rokoch a mesiacoch analyzovania dát zverejnila nové hodnotenie sudcov a okresných súdov. Členovia mimovládnej organizácie pracovali s dostupnými dátami z roku 2021, no pri niektorých ukazovateľoch použili výsledky sudcovskej práce od roku 2011.

"Po novom sme 713 sudcov z 54 okresných súdov rozradili do piatich výkonnostných kategórií, ktoré podľa nás zmysluplne zohľadňujú rozdiely medzi výsledkami jednotlivých sudcov. Nejde o úplne všetkých sudcov okresných súdov, podľa webu ministerstva spravodlivosti ich aktuálne na okresných súdoch pôsobí 910," uvádza TIS na svojom webe.

Článok pokračuje pod reklamou.

V metodológii vychádzali z indikátorov kvality, efektivity a produktivity. Kvalitu merali podielom potvrdených vecí vyšším súdom po odvolaní sa jednej zo strán, efektivitu vyhodnotili podľa vybavenosti a predpokladanej odhadovanej dĺžky konania a produktivitu počítali ako násobok počtu rozhodnutých prípadov a váhy daného typu prípadov.

"Ako sme uviedli, naša nová štúdia rozdelila sudcovské výkony do piatich kategórii. V kategórii s „výbornými výsledkami“ skončilo 109 sudcov (15%), hoci tri jednotky za kvalitu, efektivitu aj produktivitu získalo len 16 sudcov, ktorých na základe aktuálnych dát môžeme označiť za top. Naopak, v najhoršej kategórii „slabých výsledkov“ sa ocitlo 62 sudcov - 14 z nich s tromi trojkami, ktorí tvoria úplný chvost hodnotenia," zhrnula mimovládka.


ČÍTAJTE AJ: Odlev hráčov kabínu zomkol. Hrnčiarske Zalužany pod novým trénerom poskladali dobrú partiu


V rebríčku sa medzi najlepšie hodnotenými sudcami a sudkyňami ocitla aj Katarína Červenková z Okresného súdu Lučenec. Výborné hodnotenie získali aj jej siedmi kolegovia a kolegyne. Lučenský súd sa spolu s rimavskosobotským, na základe hodnotenia jednotlivých sudcov a sudkýň, umiestnil medzi tými najlepšími.

Kompletný rebríček si môžete pozrieť NA TOMTO ODKAZE.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross