Odlev hráčov kabínu zomkol. Hrnčiarske Zalužany pod novým trénerom poskladali dobrú partiu

Foto: FB TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany

HRNČIARSKE ZALUŽANY – Zlepšiť obrannú fázu i celý herný prejav, zastabilizovať káder, peknou hrou prilákať divákov a vylepšiť tabuľkové postavenie. Také sú plány TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany pred prvým jarným kolom v siedmej lige ObFZ Lučenec.

Jesenná časť nebola pre Zalužancov pozitívna (4 výhry a 9 prehier) a k celkovej pohode neprispeli ani zranenia a hráčske odchody. Klub sa napriek tomu nezlomil a tandem realizačný tím-hráčska kabína cez zimu zamakal. Výsledkom ich úsilia je doplnená zostava, nová krv na poste kormidelníka, dobrá účasť na tréningoch i rozvoj tímovej chémie.

O zimnej príprave, zmenách v kádri a realizačnom tíme, negatívnej štatistike inkasovaných gólov či jarných cieľoch sme sa porozprávali s hráčom a funkcionárom Petrom Škorňom.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ako hodnotíte zimnú prípravu Hrnčiarskych Zalužian?

Zimné prípravné obdobie doposiaľ hodnotím, nielen ako hráč, ale aj ako jeden z funkcionárov, veľmi pozitívne vzhľadom na to, ako prebiehala zimná príprava posledných niekoľko rokov. Začiatkom januára sme si vedenie a hráči sadli a povedali si pár slov k jesennej časti, ktorá bola pre náš klub asi najhoršia v novodobej histórii. Dali sme hlavy dokopy, našli ochotných ľudí, ktorí vyšli z klubu a začali sme pracovať.

Zimnú prípravu sme odštartovali už 8. januára prvým voľnejším tréningom a pokračovali sme každý piatok a nedeľu aj vzhľadom na to, že viacerí chalani dochádzajú za prácou. Cez týždeň majú možnosť dobrovoľného individuálneho tréningu. V zime, samozrejme, treba pilovať kondíciu.

Okrem tréningov sme doposiaľ odohrali päť prípravných zápasov s tímami ako Radzovce, Tisovec, Cinobaňa, Mýtna či Kokava. Ukázali nám, na čom ešte musíme popracovať. Posledné dva víkendy pred jarnou časťou nás ešte čakajú prípravné zápasy na domácom ihrisku s Biskupicami a opäť s Kokavou.

Foto: FB TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany

Ste spokojný s účasťou hráčov na tréningoch?

Účasť na tréningoch hodnotím taktiež pozitívne. Chalani v rámci možností chodili pravidelne v počte od 9 do 12 hráčov. Ako do prípravných zápasov, tak aj do tréningov zasiahli rôzne faktory, pre ktoré sa ich niektorí borci nemohli zúčastniť.

Troch chalanov máme v Nemecku, chodia domov každé dva týždne. Niektorí sú pracovne vyťažení aj počas víkendov, iní majú rodinné povinnosti. Zasiahli nás aj choroby či menšie i väčšie zranenia. Celkovo ale môžem s tréningovou disciplínou vyjadriť spokojnosť.

Zaznamenali ste nejaké hráčske odchody?

Od sezóny 2021/22 sa toho v našom tíme dosť zmenilo. Ešte v lete odišli dva piliere základnej zostavy - Rončák do Cinobane a Láska, náš najlepší strelec predchádzajúcej sezóny, do Kokavy. Mali sme dlhodobo problém s brankárskym postom, kde skvele zaskakoval Luki Paraj.

V septembri sa ťažko zranil ďalší pilier našej zostavy - Tomáš Kubaliak, ktorý už má po operácii kolena a začal s rehabilitáciou. V zime však, asi aj po nepresvedčivej jeseni, prišiel ešte väčší odlev hráčov.

Na školu do Brna odišiel Filip Kojnok, do Uhorského si to namieril Robo Kojnok a aj navrátilec z Cinobane Rončák. Kariéru ukončil veterán Horváth, do toho prišlo vážne zranenie Dana Čavoja, ktorý má problémy s kolenom a tiež to nevyzerá pozitívne. Chalani, ktorí ostali, sa ale aj napriek týmto stratám zomkli a spoločne s vedením začali hľadať náhrady.


NENECHAJTE SI UJSŤ NOVINKY Z REGIONÁLNEHO ŠPORTU

FUTSAL: Kouč Mimelu Lučenec Marian Berky je opäť TOP trénerom roka
ZÁZEMIE: Málinskí futbalisti začnú jarné odvety vo vynovených priestoroch
BASKET: Obrovský úspech: Chlapci AKAPO Lučenec vyhrali stredoeurópsku ligu
FUTBAL: Radzovce zdobí dobrá partia. Na jar nebudeme ľahkým súperom, vraví tréner
HOKEJ: Až 340 zápasov, 2 548 gólov a 820 detí. Miniliga M. R. Štefánika uzavrela šiesty ročník


Podarilo sa ich nájsť?

Ešte na posledné dva jesenné zápasy sa do našej brány vrátil skúsený Tomi Albert. Myslím si, že patrí k najskúsenejším a najkvalitnejším brankárom našej súťaže a v tíme pôsobí aj ako asistent trénera. Dotiahli sme hosťovanie Štefana Mátyaša z Buzitky, pre náš tím už dobre známeho hráča na kraj zálohy.

Do tímu pribudol benjamínok Maťo Bystrianský. Čoskoro 18-ročný futbalista hrával naposledy za našich žiakov a v príprave sa ukazuje vo veľmi dobrom svetle. Oslovujeme aj ďalších hráčov. Z Lovinobane za nás priateľský zápas s Kokavou absolvovala dvojica Ján Rožnai a Kamil Berky. Nanešťastie, Janko Rožnai sa hneď na začiatku zápasu vážne zranil a opustil ihrisko na nosidlách.

Taktiež s nami začal zarezávať Miško Hronec z Kokavy, momentálne hráč Uhorského. Nechávame mu ešte nejaký ten čas, aby sa rozhodol, kde bude pokračovať. Lanárime aj ďalších našich hráčov. Aďo Talán, ktorý má skúsenosti už aj z A tímu MŠK Rimavská Sobota, nehral pol roka pre natiahnutý zadný stehenný sval a má aj maturitné povinnosti v Banskej Bystrici, ale verím, že sa k nám pridá.

Stále dolaďujeme zostavu a snažíme sa nájsť vhodné typy hráčov, ktorí majú chuť si zahrať aj zatrénovať a zapadnú do nášho skvelého kolektívu.

Ste so súčasnou podobou zostavy spokojný?

Ako som už vyššie spomínal, z kabíny odišlo viacero hráčov, respektíve sú zranení, a nebolo jednoduché ich nahradiť. Káder sme zastabilizovali zatiaľ na počte 14-15 chalanov. V tom sú však zarátaní aj traja naši „zahraniční“ borci, ktorí budú k dispozícii len každý druhý týždeň. Ak by nám vyšiel ešte aspoň jeden, dva transfery, boli by sme v oveľa pohodlnejšej pozícii. Intenzívne na tom pracujeme.

Spomedzi ligových tímov ste po Podrečanoch (69) druhí v tabuľke inkasovaných gólov (52). Popracovali ste cez zimu na vylepšení tejto štatistiky?

Táto štatistika zarážala počas jesenných zápasov aj chalanov. Po relatívne dobrom prvom polčase sme v druhom neraz dostali 4-5 gólov a chytili sme debakel. Okrem zápasov na ihrisku súperov najviac mrzí prehra 1:7 doma s Vidinou. Bola to proste hanba. Za pomoci nového trénera aj jeho asistenta sa snažíme zlepšiť nielen obrannú fázu, ale celý herný prejav tímu.

Kto je novým trénerom?

Novým trénerom sa stal náš bývalý hráč a brankár Roman Ľupták, ktorý sa svojej funkcie zhosťuje veľmi dobre. Vybudoval si pred chalanmi rešpekt a kvalitnými tréningami nás posúva vpred nielen kondične, ale aj herne.

Veľmi dobre mu sekunduje asistent a náš brankár Tomi Albert. Komunikácia trénera a hráčov je na vysokej úrovni. Chalani pochopili, že na tréning sa nechodí len zničiť. Podstatné je aj vytvorenie dobrej partie a myslím si, že sme ju so súčasnými hráčmi aj poskladali.

Článok pokračuje pod reklamou.

Zimu ste strávili na jedenástej priečke. S akými cieľmi idete do jarnej časti?

Nekladieme si megalomanské ciele, aj keď máme zatiaľ za sebou dobrú prípravu. Uvedomujeme si, že ani druhé tímy nespia a posilňujú. Kvalita našej okresnej súťaže tento rok rapídne stúpla, čo je samozrejme len pozitívne.

V prvom rade chceme zlepšiť náš herný prejav, prilákať ľudí na tribúny a čo najviac zastabilizovať káder, aby chalani, ktorí hrajú a hlavne trénujú pravidelne, odohrali čo najviac súťažných minút. Teda aby sme nehrali každý zápas v inej zostave. Ak to dosiahneme, môžu sa dostaviť aj výsledky a lepšie postavenie v tabuľke.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross