Novohradský pedál je pre ekonomickú krízu ohrozený. Organizátor: Nechcem znižovať kvalitu pretekov

Novohradský pedál 2022. Foto: Ján Šnúrik

LUČENEC – Na konci mája (28. 5.) by sa v areáli lučenského kúpaliska mali opäť zísť profesionálni aj hobby cyklisti a cyklistky zo Slovenska i zahraničia. Uskutočniť by sa tam mal už deviaty ročník Novohradského pedála.

Obľúbené cyklistické preteky, ktoré sa každoročne tešia veľkej účasti, sú však tento rok ohrozené. Dôvodom je ekonomická kríza.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Nikdy som nemal vysoký rozpočet, ale teraz je to ešte horšie. Ceny narástli a niektoré doterajšie zdroje financií boli, žiaľ, škrtnuté. Len tie najnevyhnutnejšie veci ako časomiera, moderátor, zdravotná služba a trofeje sa pohybujú v cene cez 2 500 eur. K tomu ešte treba započítať výdavky okolo príprav,“ priblížil pre portál Novohradske.sk hlavný organizátor Vlastimil Duzbaba.

Hoci je usporiadanie deviateho ročníka zatiaľ otázne, Duzbaba sa snaží nájsť sponzorov podujatia. Oslovuje preto stálych partnerov, ktorým záleží na tom, aby preteky v Lučenci ostali a nepretrhli dlhoročnú sériu, a obracia sa aj na nových možných podporovateľov. Akákoľvek pomocná ruka je vítaná.


NEVYNECHAJTE: Dobrovoľní hasiči Fiľakova mali vlani 43 výjazdov. Venovali sa aj prevencii a dobročinnosti
ŠPORT: Hráči Mimelu Lučenec U15 sú majstrami Slovenska. Tréner Berky nešetrí slovami chvály


„Každý rok hľadám dobrovoľníkov na trať z dôvodu skvalitnenia pretekov. Som vďačný verným priateľom, ktorí radi prídu a pomôžu aj bez nároku na honorár. Ak by mal niekto firmu a bol by ochotný prispieť budeme len radi. Nerád by som zdvihol cenu štartovného, no zároveň nechcem znížiť kvalitu pretekov. Urobím maximum, aby všetko ostalo tak, ako sú pretekári zvyknutí. Zatiaľ je to 50 na 50,“ dodal Duzbaba.

Novohradský pedál v Lučenci patrí k tradičným a obľúbeným podujatiam. Trať si každoročne prídu odšliapať známe tváre regionálnej cyklistiky, rodiny s deťmi i profesionálni športovci ako Janka Keseg Števková, Martina Krahulcová, Martin Haring či Andrej Kubiš. Vlani sa na štart postavilo vyše 200 pretekárov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross