Hráči Mimelu Lučenec U15 sú majstrami Slovenska. Tréner Berky nešetrí slovami chvály

Mimel Lučenec U15. Foto: FB klubu

LUČENEC – Zo zisku titulu majstrov Slovenska sa tešia ešte pred skončením súťaže. Družstvo Mimelu Lučenec U15 si v nedeľu (5. 2.) zaknihovalo prvenstvo v novovytvorenej futsalovej extralige, keď zdolalo rovesníkov zo Žiliny aj Prievidze.

Mladí zverenci skúseného trénera Mariana Berkyho tak posledné dva ligové zápasy dohrajú s titulom národných šampiónov vo vrecku.

„Družstvo U15 máme prvý rok a hneď s nimi môžeme oslavovať titul. Je to krásny úspech. Poskladal sa veľmi dobrý tím, ktorý bol v lige kvalitatívne najlepší. Potvrdzuje to aj 149 strelených a iba štyri inkasované góly v trinástich zápasoch. Som na chalanov hrdí, zaslúžia si pochvalu,“ vyzdvihol mladé talenty z Novohradu tréner Marian Berky.

Článok pokračuje pod reklamou.

Chalani majú skúsenosti najmä z futbalu, no vďaka hernej vyspelosti im v už takom mladom veku nerobí problém prepnúť sa po vstupe na palubovku do futsalového módu. „Myslím, že by spomedzi nich mohlo vyrásť viacero futsalových reprezentantov Slovenska,“ pochválil Berky.

Lučenská pätnástka tak zopakovala úspech tímu U20 zo sezóny 2017/18, ktorý vtedy ako nováčik vyhral juniorskú extraligu. Vedenie klubu a súťaže už teraz pripravuje slávnostné odovzdanie medailí a majstrovského pohára, ktoré sa uskutoční 16. februára okolo poludnia v lučenskej Arene po záverečných zápasoch extraligy U15.


BOX: Kvarteto Box Clubu Lučenec nastúpilo do ligových bojov
FUTBAL: Poltár zarezáva v zimnej príprave, tréner výrazné zmeny v kádri neočakáva
AKTUALITA: FOTO: Vo fiľakovskom priemyselnom parku položili základný kameň novej haly, prácu tam nájde okolo tridsať ľudí


O titul môžu zabojovať aj mládežnícke tímy U17 a U20 Mimelu Lučenec, ktoré sa v súťažiach tiež pasujú s rovesníkmi z iných slovenských klubov.

„Družstvo U20 je momentálne na piatom mieste a môže sa dostať medzi najlepšiu štvorku. Naša sedemnástka sídli na druhom mieste a má veľkú šancu pobiť sa na záverečnom turnaji o titul,“ uzavrel Berky, ktorý mládežníkov vedie spolu s Jakovom Grcičom a Marekom Kušnírom.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross