Noc múzeí a galérií v NMG v Lučenci zamerali na rodiny s deťmi aj na tých, ktorí hľadajú relax

Novohradské múzeum a galéria v Lučenci. Foto: FB Novohradské múzeum a galéria v Lučenci

LUČENEC - Blíži sa tretia májová sobota, ktorá bude už tradične patriť Noci múzeí a galérií (14. 5.). Populárne celoslovenské podujatie neobíde ani Novohradské múzeum a galériu (NMG) v Lučenci, kde pre návštevníkov pripravili viacero zaujímavostí.

"Aktuálny ročník Noci múzeí a galérií v NMG zameriame na aktivity pre rodiny s deťmi. Predstavíme nové koncepty pripravovaných zážitkových aktivít k výstave a stálej expozícii, ktoré si budete môcť po prvýkrát vyskúšať. Príďte sa spolu zahrať do múzea. V Škriatkovom ateliéri budú na váš čakať aj "maľovanko skicáre" Šperk očami detí. Jednotlivé aktivity sú koncipované ako individuálne pre jednotlivých návštevníkov. V priestoroch NMG budú pripravené stanovištia s potrebným materiálom," priblížila Diana Lajzová z NMG.

Článok pokračuje pod reklamou.

V múzeu aktuálne vystavujú tvorbu šperkárky Kataríny Žiak z kolekcií Stratený Novohrad a Rozkvitnutá Ábelová. Návštevníkov budú čakať aj antistresové maľovanky inšpirované výšivkami z výstavy spolu s manuálom na správne dýchanie a relaxáciu.

"Ak je pre vás návšteva múzea a galérie o aktívnom vnímaní a hľadaní inšpirácie, budú pre vás pripravené skicárové listy, ktoré vás prevedú aktívnym pozorovaním a kreatívnymi cvičeniami. V priebehu dňa budeme v NMG tlačiť naše 3D suveníry a podvečer začneme s novou kolekciou Talizmany Novohradu – (NE)zabudnuté, inšpirované výšivkami zo zaniknutých obcí Lešť a Turie Pole," dodala Lajzová.

Vstup je zdarma.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: Lučenec sa môže pochváliť jedinečnou maketou časti mesta z roku 1907


Noc múzeí a galérií v NMG (14. 5.):

  • 14:00 - 21:00 hod.: Ukryté v detailoch - nekomentované individuálne prehliadky stálej expozície: "Od podbránia cez schodisko vás navedú k exponátom v stálej expozícií. U lektoriek si môžete zapožičať naše tablety, v ktorých nájdete fotografie diel a pozrieť si diela, artefakty v detailoch „Zoom-ovanie na poklady minulosti“.
  • 14:00 - 21:00 hod.: Ukryté v detailoch - nekomentované individuálne prehliadky Umeleckej záhrady: „V našej záhrade vystavíme jej historické fotografie. Verejná záhrada v historickom centre mesta je miesto, kde môžete na chvíľu uniknúť od zhonu každodenných povinností a spomaliť, užiť si okamih. - „Knižnica v podbrání“. Stačí si vybrať knihu a nájsť si pohodlné miesto na čítanie.“
  • 15:00 – 17:30 hod.: Aktivity pre rodiny s deťmi: „Za pokladmi Novohradu“
  • 18:00 – 19:30 hod.: 3D tlač nového suveníru „Talizmany Novohradu“ – „(NE)zabudnuté“
  • Online 14:30 – 21:00 hod.: Živé panorámy z NMG

ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross