FOTO: Štolc a Obročník dominovali na turnaji v Nemecku, Garaj - Stieranka v top päťke

Daniel Obročník (vľavo) a Tomáš Štolc. Foto: FB Boccia klub Lučenec

LUČENEC – Centrum Novohradu sa zviditeľnilo v zahraničí. Postarali sa o to štyria športovci Boccia klubu Lučenec Tomáš Štolc, Daniel Obročník, Ondrej Garaj a Ivan Stieranka, ktorí ako jediní zástupcovia Slovenska súťažili v Nemeckom pohári v Stuttgarte.

Aby toho nebolo málo, dvojica Štolc – Obročník si v silnej konkurencii vybojovala zlato. Podarilo sa im to aj napriek tomu, že hrali na profesionálnych syntetických dráhach, ktoré sú iné oproti tým, na ktorých doma bežne trénujú a súťažia.

Článok pokračuje pod reklamou.

Naši štyria reprezentanti doplnili zostavu šestnástich dvojíc zo siedmich štátov. Turnaj sa začal skupinovými bojmi, pričom v jednej skupine hrali štyri dvojice. Postúpiť mohli len dve.

„Začiatok bol komplikovanejší, lebo úvodný zápas v skupine sme prehrali. Od toho zápasu, po zoznámení sa s dráhami, sme išli solídne vpred. Po rozstrele (raffa palino) sme postúpili z prvého miesta aj napriek tomu prehratému zápasu,“ opísal Tomáš Štolc.


NENECHAJTE SI UJSŤ: FOTO: Lučenec sa môže pochváliť jedinečnou maketou časti mesta z roku 1907


Do vyraďovacej fázy turnaja sa prebojovalo osem dvojíc. Medzi nimi boli všetci štyria Slováci. Dvojica Tomáš Štolc a Daniel Obročník išla suverénne a za sebou nechávala vyradených súperov.

Mladí Novohradčania sa zastavili až vo finále, kde po šiestich víťazstvách zodvihli nad hlavu pohár pre víťazov. Potvrdili tak svoje kvality skúsených a obávaných boccistov.

„Celý turnaj bol profesionálne zorganizovaný, za čo patrí vďaka Guistovi Secolimu. Máme úctu ku všetkým zúčastneným. Súťažilo aj Taliansko, kde boccia vznikla, a veľmi rád som videl priateľov Chorvátov a všetkých účastníkov. Sme ako rodina,“ doplnil Štolc.

Zo skupinových bojov sa prebojovalo dovedna osem dvojíc. Medzi nimi boli aj ostrieľané duo Ivan Stieranka – Ondrej Garaj, ktoré sa napokon umiestnilo na piatej priečke.

Článok pokračuje pod reklamou.

„V prvom rade patrí veľká úcta Ondrejovi Garajovi za schopnosť po takej namáhavej a dlhej ceste zahrať bocciu na veľmi vysokej úrovni. Vyradili nás domáci hráči, neskorší finalisti turnaja, ktorých v závere porazila naša mladšia dvojica. Hrali sme fakt dobre. Škoda, že v play off sme po postupe zo skupiny narazili práve na nich,“ zhrnul člen výkonného výboru klubu Ivan Stieranka, ktorý neskrýval nadšenie z toho, že Boccia klub Lučenec bol jediným reprezentantom našej krajiny i regiónu a že sa ich kolegom podarilo získať zlato.

„Je to veľký úspech, na turnajoch tejto medzinárodnej úrovne sa nevyhráva bežne. Boccia klub Lučenec sa opäť zviditeľnil vo svete tohto športu. Tešíme sa zo športových výkonov a aj z potvrdenia správneho smerovania klubu v rámci športovej diplomacie. Pozvanie na turnaje takejto úrovne znamená uznanie v svete boccie a podporu v ďalšom napredovaní a šírení dobrého mena klubu vo svete,“ dodal Stieranka.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross