Bitkári, ktorí napadli okoloidúceho muža a pracovníka SBS, spoznali svoj trest

14. februára 2023 | | |  | 
Zdroj: Polícia SR

LUČENEC – Polícia riešila prípad výtržníctva, ku ktorému došlo 2. februára v obchodnom centre Galéria v Lučenci. Obvinenie vzniesli dvom Lučenčanom – 35-ročnému G. B. a 38-ročnému M. H. Obaja sa už postavili pred sudcu, ten ich uznal vinnými z prečinu výtržníctva.

Jeden z dvojice si bude trest odpykávať vo väzení. Dostal trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov nepodmienečne. Súd ho zaradil do ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia.

Článok pokračuje pod reklamou.

Druhému z dvojice bol uložený trest odňatia slobody v trvaní 4 mesiacov, ktorý mu sudca podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov.

"Vo štvrtok (2. 2.) v podvečerných hodinách došlo v Lučenci na Námestí republiky k fyzickému napadnutiu 32-ročného muža. V čase napadnutia bol muž na prechádzke so psom, ktorého mal na vôdzke. Najprv jeden z obvinených hodil do poškodeného plechovku od piva, po čom poškodený prešiel pred vchod obchodného centra, kde sa nachádzalo viac ľudí. Následne obidvaja obvinení išli za ním a poškodeného obaja fyzicky napadli. Opakovane ho udierali do oblasti hlavy a tváre," opísala vtedy polícia.

Agresívna dvojica, potom fyzicky napadla aj príslušníka bezpečnostnej služby obchodného centra, ktorý chcel 32-ročnému mužovi pomôcť.

"Pracovníka bezpečnostnej služby taktiež jeden z obvinených udrel päsťou do tváre. Našťastie, ani jeden z poškodených neutrpel zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie," dodala polícia.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross