Muž, ktorý obchodoval s drogami, spoznal svoj trest

8. novembra 2022 | |  | 
Zdroj: Polícia - Banskobystrický kraj

LUČENEC – V stredu 18. mája 2022 v súvislosti s podozrením na drogovú trestnú činnosť zadržala polícia dvoch mužov z Lučeneckého okresu. Ako vtedy uviedli, viac ako tristo dávok pervitínu sa na „trh“ vďaka ich práci nedostane. Podľa zverejneného rozsudku bol jeden z mužov už potrestaný.

V presne nezistenej dobe zadovážil a následne pri sebe prechovával pervitín, ktorý bol 18. mája 2022 počas vykonávania procesných úkonov u neho nájdený, pričom zo znaleckého posudku je zrejmé, že ide o kryštalickú látku o celkovej hmotnosti 30,566 g s prítomnosťou metamfetamínu s obsahom minimálne 10 mg absolútneho metamfetamínu, čo podľa súdnej praxe zodpovedá najmenej 305 bežným jednorazovým dávkam.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ako je ďalej uvedené v rozsudku, predmetné množstvo metamfetamínu zodpovedá hodnote najmenej 1 526 eur. Pri následnej domovej prehliadke u muža našli váhu slúžiaca k váženiu mikrohmotností.

Muž spáchal zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nim.

Sudca mu podľa zverejneného rozsudku udelil trest odňatia slobody v trvaní 3 rokov, ktorý mu ale podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu s uložením probačného dohľadu nad jeho správaním v trvaní 3 rokov.

Ďalej mu súd uložil zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok. Tiež mu udelil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou.

ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross