Lučenskí basketbalisti nevstúpili do play off víťazne

1. apríla 2023 | | | |  | 
BKM Lučenec. Foto: Lukáš Droppan

LUČENEC - Basketbalové mužstvo z centra Novohradu nevstúpilo do play off víťazne. Lučenskí pelikáni sa v sobotu (1. 4.) predstavili na palubovke Komárna, nad ktorým napriek dobre rozbehnutej sérii nedokázali zvíťaziť.

Domáci celok hostí prestrieľal a vyhral všetky štyri dejstvá.

Článok pokračuje pod reklamou.

Séria sa teraz presúva pod lučenské koše, pričom Novohradčania musia zvíťaziť, aby mohli zdramatizovať priebeh a zabojovať o postup do semifinále. Odveta sa v športovej hale Aréna uskutoční v stredu 5. apríla od 18:00 hod.

NIKÉ SBL - 1. KOLO PLAY OFF

BC Komárno – BKM Lučenec 93:68 (25:21, 23:13, 24:15, 21:19) - stav série 1:0
TH: 20/19 – 20/16, Fauly: 17 - 20, Trojky: 20 - 6, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Turčin
Komárno: Gašič a Gatling po 20, Djordjevič 13, Stuckey 6, Markovič 2 (Danielič 13, Pipíška 9, Volárik 8, Dolník 2, Foltín a Gergely 0)
Lučenec: Armstrong 20, Sullivan 19, Kneževič 12, Goss 9, Bolek 0 (Rákai a Siládi po 3, Láštic 2, Aidi, Ďuriš a Zorvan 0)

Zlatko Jovanovič, tréner, Komárna: "Ako povedal aj 'Nešo', je to len 1:0, pokračuje sa v stredu. S výnimkou prvých zhruba siedmich minút sme ukázali, ako chceme hrať v play off. Hrali sme dobre v obrane, rovnako sme mali dobrú rotáciu, pritom sme na pomery play off mali celkom veľa trojbodových pokusov, avšak mali sme otvorené strely. Je to stále len prvý zápas, Lučenec má na to, aby nám mohli odpovedať na toto víťazstvo. Musíme sa pripravovať na ďalší zápas, nie je čas na oslavy, potrebujeme ešte jedno víťazstvo na postup."

Martin Danielič, hráč Komárna: "Ak dáte 20 trojok, tak sa ťažko prehráva, avšak myslím si, že nám zápas vyhrala obrana, pretože sme celkovo dostali iba niečo cez 60 bodov. Séria ani zďaleka nekončí, ideme do Lučenca a budeme sa snažiť vyhrať aj ďalší zápas a ukončiť sériu."

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Gratulujem Komárnu, stav je 1:0, vidíme sa v stredu."

Taren Sullivan, hráč Lučenca: "Vedeli sme, že nás čaká náročný duel hneď od začiatku. Teraz sa už musíme pripravovať na ďalší zápas, ktorý nás čaká v stredu."

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross