Lučenčania získali skalp víťaza základnej časti

BKM Lučenec. Foto: Ján Šnúrik

LUČENEC - Basketbalové mužstvo z Lučenca znovu potvrdilo stúpajúcu formu pred play off. V záverečnom zápase základnej časti zdolalo lídra súťaže. Spišskí Rytieri v športovej hale Aréna prehrali v pomere 66:84. Mužstvo Nenada Miloševiča si tak v extralige predĺžilo víťaznú šnúru na šesť zápasov.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pelikáni vyhrali všetky štyri štvrtiny. Najlepším strelcom v domácom tíme sa stal Sullivan so 16 bodmi, o jeden menej zaznamenal Armstrong.

Lučenčania sa teraz sústredia na play off, ktorú odštartujú pod košmi Komárna. Prvé kolo je naplánované na sobotu 1. apríla, odveta sa odohrá v stredu 5. apríla. Tím, ktorý získa dve víťazstvá, postúpi do semifinále.

NIKÉ SBL - 28. KOLO

BKM Lučenec – Spišskí Rytieri 84:66 (18:17, 21:16, 20:19, 25:14)
TH: 14/11 – 18/10, Fauly: 26 - 17, Trojky: 11 - 6, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Izák
Lučenec: Sullivan 16, Armstrong 15, Bolek a Kneževič po 11, Goss 7 (Siládi 10, Láštic a Siládi po 5, Rákai 4, Aidi a Ďuriš 0)
Rytieri: Fusek 14, Hlivák 12, Juríček 8, Lopez 7, Zuščák 3 (McGlynn 18, Mrviš 3, Židzik 1)

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Myslím si, že to bol zápas, v ktorom obidva tímy hrali viac-menej uvoľnene. Spišskej v podstate o nič nešlo, my sme chceli odohrať dobrý zápas a pokračovať v tom nejakom trende, ktorým sa prezentujeme v poslednom čase. Myslím si, že každý odviedol dobrý kus roboty, veľké šťastie, že všetci sme zostali zdraví. Základná časť je za nami, urobíme všetko najlepšie, aby sme sa mohli pripraviť na prvý zápas o týždeň v Komárne."

Juraj Láštic, hráč Lučenca: "Chcel by som v prvom rade poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí prišli na tento zápas a podporili nás. Myslím si, že je super pocit zakončiť sezónu víťazstvom a hlavne proti takému kvalitnému tímu, ako je Spišská. Teším sa na play off."

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Gratulujem Lučencu k výhre a prajem mu veľa šťastia v play off. Aj napriek tomu, že sme prehrali, tak gratulujem svojim hráčom, že prvýkrát v histórii klubu vyhrali základnú časť, čo je veľká vec."

Michael Fusek, hráč Rytierov: "Nechcem sa vyhovárať, ale myslím, že boli sme v takej fyzickej kondícii, že ten zápas, čo sme uhrali, nechcem povedať, že slušný, bol zlý, ale na to v akom sme boli stave, ma to v niektorých momentoch aj prekvapilo. Mali sme oklieštenú rotáciu, ale nemôžeme sa na to vyhovárať, lebo hráčov máme dosť. Musíme sa aj takéto zápasy naučiť hrávať, aj keď nás je menej, môže sa nám hocikedy stať aj v play off, že sa nám zrania dvaja, traja hráči a budeme musieť tak pokračovať."

Ostatné výsledky: MBK Baník Handlová – BC Komárno 74:109 (16:29, 25:21, 15:28, 18:31), Inter Bratislava – Iskra Svit 100:107 pp (32:18, 25:19, 17:24, 16:29 – 10:17), BC Prievidza – Patrioti Levice 73:40 (20:12, 21:7, 15:17, 17:6).

Zdroj: basketliga.sk

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross