FOTO: V Jarnej premene opäť uspeli aj Novohradčania pod vedením trénera R. Balaška

Foto: Archív R. Balaška

LUČENEC - Aj tohtoročná edícia Jarnej premeny mala novohradskú pečiatku. K stálym účastníkom celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Július Karabinoš, patrí tréner Róbert Balaško, ktorý tento rok pripravoval deviatich zverencov a zverenkyne. Súťaž napokon ukončili piati, pričom jednému sa podarilo získať medailovú pozíciu.

„Jarná premena trvala od začiatku marca do konca mája. Všetkým som nastavil stravu a naplánoval tréningy pod mojím dohľadom. Dôsledne som sledoval úbytok hmotnosti aj zmenu vzhľadu tela a podľa toho som každému osobitne nastavoval ďalší program,“ ozrejmil Balaško.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Tretie miesto vo svojej kategórii obsadil Dean Turčáni, ktorý schudol až 18 kilogramov. Mirko Kasáč schudol okolo 10-12 kíl a výrazne zmenil vzhľad svojho tela, vďaka čomu sa umiestnil na štvrtej priečke a teraz sa pripravuje na jesennú pohárovú súťaž v kulturistike. Pekné šieste miesto obsadila Zuzka Drdajová, ktorá tiež urobila kusisko práce. Veľmi peknú premenu urobili aj Adriána Kasáčová a Mariana Jozefíková, no, bohužiaľ, nestačilo to na finále. Všetci piati sú pre mňa víťazmi, lebo to nevzdali, dotiahli do konca a zlepšili svoje zdravie aj život,“ pochválil tréner.

Balaškovi zverenci prvý mesiac trénovali štyrikrát do týždňa. Ak si to situácia vyžadovala, počet tréningov sa pri niektorých mohol rozšíriť až na šesť týždenne. Dôležitú úlohu zohrával aj poctivo zložený jedálny lístok. Nastavené podmienky sa pätici podarilo dodržiavať a tréner tak vyzdvihol ich disciplínu.

Článok pokračuje pod reklamou.

Uspieť sa podarilo aj koučovi, ktorého už druhýkrát ocenili titulom Super tréner. „Som vďačný a vážim si to. Ocenenie znamená, že všetko to úsilie nie je zbytočné a prináša svoje ovocie. V rámci súťaže sa dajú získať aj vyššie tituly, takže o to viac sa budem snažiť budúci rok,“ poznamenal s tým, že jeho práca sa s vyhodnotením Jarnej premeny neskočila.

„Momentálne sa rozbieha celoročná premena, do ktorej sa môžu prihlásiť ľudia so silnou obezitou. Úbytok na váhe musí byť v priebehu roka viac ako 25 kilogramov. Ak sa chce niekto zúčastniť alebo len chce zmeniť svoje telo, tak ma môže kedykoľvek osloviť telefonicky, správou na Facebooku alebo osobne v Max Fitness v Lučenci,“ uzavrel Balaško.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross