FOTO: Schátrané Gastro v Lučenci zmenia na budovu s nadštandardnými aj luxusnými bytmi

13. januára 2022 | | |  | 
Zdroj: FB Mesto Lučenec

LUČENEC - Budova bývalého Gastra v Lučenci sa zmení na priestor s nadštandardnými bytmi. Na sociálnej sieti to uviedla tamojšia samospráva s tým, že spoločnosť Buildcorp Diamonds začala s rekonštrukciou budovy.

"Podľa projektového zámeru tu vzniknú nadštandardné byty v štvorpodlažnej budove s podzemnou parkovacou garážou. Na pôde Mestského úradu v Lučenci sa na túto tému uskutočnilo pracovné stretnutie, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia mesta Lučenec, mestskí poslanci, zástupcovia spoločnosti Buildcorp Diamonds a architekt projektu zo spoločnosti TRIARCH. Bohatá diskusia riešila najmä logistiku a hlučnosť v centre mesta počas rekonštrukčných prác," informovalo mesto.

Článok pokračuje pod reklamou.

V zrekonštruovanej budove sa bude nachádzať 26 bytových jednotiek. Na prízemí je naplánovaných päť trojizbových bytov a jeden štvorizbový s rozlohou viac ako sto metrov štvorcových. Každý z nich bude disponovať vlastným vchodom a dvomi parkovacími miestami pred bytom. Prechádzať budú celou šírkou budovy a v zadnej časti každého bytu sa bude nachádzať vlastná záhrada.

"Na prvom a druhom poschodí sú naplánované štyri dvojizbové byty o výmere približne 60 metrov štvorcových a štyri trojizbové byty o výmere 100 metrov štvorcových. Každý z týchto bytov bude mať svoju loggiu. Najvyššie poschodie obsadia štyri luxusné štvorizbové byty so slnečnými terasami s rozlohou 60 metrov štvorcových a výhľadom na celé mesto Lučenec. Byty budú mať približne 110 metrov štvorcových," prezradila radnica.


ČÍTAJTE AJ: Lučenec chce zrekonštruovať tržnicu i Novohradskú ulicu. Obnovy sa zrejme dočká aj neslávne Gastro

NEVYNECHAJTE ANI: FOTO: Budova bývalého internátu v Lučenci by sa mohla zmeniť na obytnú zónu


Nové priestory sa budú predávať ako holobyt.

"Použité budú kvalitné materiály a všetky byty budú mať veľké okná až po zem, čo zaručí prirodzené svetlo do celej budovy. Okolie bytového domu bude oplotené a uzavreté. Majiteľom bytov bude k dispozícii celkovo až 45 parkovacích miest. Termín ukončenia prác je naplánovaný na december roku 2022," dodalo mesto.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross