FOTO: Bežali z Košíc do Bratislavy. Partia z nášho regiónu uspela na národnom štafetovom behu

Foto: Archív Rucona & Novohradské rakety

NOVOHRAD – Vlastnými nohami zdolali Slovensko krížom už po druhýkrát. Skupina bežcov a bežkýň z nášho regiónu sa pod hlavičkou tímu Ruscona & Novohradské rakety zúčastnila najdlhšieho štafetového behu v republike – Volvo Run Slovakia.

Trať dlhú 524 kilometrov premiérovo absolvovali vlani, kedy sa spomedzi sedemnástich družstiev umiestnili na piatom mieste. Dobre zohratá partia sa tento rok blysla a okrem množstva zážitkov a prekonaných hraníc získala aj medailovú pozíciu.

„Nie je to len najdlhší štafetový beh. Je to zážitok, dobrodružstvo, kopa adrenalínu, plno historiek z trate, kopec srandy, tímovosť, starostlivosť jeden o druhého, podpora, zodpovednosť, miestami zúfalstvo, strach aj bolesť. Krásna aj náročná trasa a v cieli čistá radosť. Niečo takéto je doslova návykové. Nedá sa to odbehnúť len raz a už sa nevrátiť,“ opísala kapitánka tímu Marika Péterová.

Článok pokračuje pod reklamou.

Okrem nej náš región reprezentovali Ádám Vörös (Rimavská Sobota), Marian Šimon (Fiľakovo), Zuzana Kováčová (Fiľakovo), Tomáš Cerovský (Poltár), Ladislav Riecky (Biskupice), Ladislav Péter (Fiľakovo), Dušan Daniš (Lučenec), Peter Rončák (Lučenec), Martin Deák (Trnava, rodák z Buzitky), Adrián Ferencz (Fiľakovo) a Klaudia Miklušáková (Bratislava, rodáčka z Fiľakova).

Preteky sa začali v piatok ráno v Košiciach. Trasa následne viedla severom krajiny tak, aby športovci mohli obdivovať kultúrne aj prírodné krásy ako Spišský hrad, Čičmany, výhľady na Tatry či Kvačiansku dolinu.

„O zábavu bolo postarané. Atmosféra a hudba na odovzdávaní štafety bola naozaj rozmanitá, všade panovala dobrá nálada. Okrem toho, chalani vedia urobiť veľa srandy a my baby sme už medzi nich dobre zapadli. Zažili sme aj situácie, kedy jeden bežec utekal z mobilného záchodu, kým druhý sa už blížil k bodu odovzdania,“ prezradila Péterová.


ČÍTAJTE: Poltárčanka vytvorila úspešnú značku nechtovej kozmetiky. Po Česku a Slovensku sa chce presadiť aj vo zvyšku Európy


Trať všetkých v tíme opäť preverila a aj tento rok sa popasovali s únavou a kritickými momentmi.

„Niekedy nad ránom sa stalo že bežec len stál a nevšimol si svojho dobiehajúceho tímového kolegu. Pre prvých štyroch bola veľmi ťažká tretia etapa, ktorú si odbehali ešte pred plánovanou odstávkou, kedy bola možnosť sa dobre najesť a aj si oddýchnuť. Spomeniem aj tri úseky, kde na trasách nahlásili medvede a o bežcov sme mali naozaj obavu. Našťastie, prvý vyštartoval skôr, ako sa to dozvedel, tak sa mu cez túto nočnú etapu bežalo o čosi smelšie.“

Článok pokračuje pod reklamou.

Ruscona & Novohradské rakety napokon preťali cieľovú rovinku v nedeľu na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Trvalo im to 41 hodín a 11 minút, pričom každý z tucta odbehol približne maratónsku vzdialenosť. Ako tím dosiahli výborný výsledok.

„Tento rok sa nám podarilo vybojovať druhé miesto v kategórii 2/20 aj celkovo to bol tretí najrýchlejší čas zo všetkých 83 tímov, pričom pätnásť súťaž nedokončilo. Rozdiel bol v tom, že už sme vedeli, do čoho ideme. Podľa toho sme si lepšie rozdelili etapy a niektorí vlaňajšie úseky už poznali. Beh bol náročnejší pre daždivé počasie, najmä v trailových etapách, ale každý to zvládol na výbornú a snažil sa prekonať svoj minuloročný čas na úsekoch. Každý bežec mal za sebou celoročnú prípravu nielen na tieto, ale aj na mnoho ďalších, väčšinou úspešne absolvovaných pretekov. Všetci boli fakt skvelí,“ uzavrela kapitánka tímu.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross