Obrovský úspech: Chlapci AKAPO Lučenec vyhrali stredoeurópsku ligu

AKAPO Lučenec U15. Foto: FB klubu

LUČENEC - Centrum Novohradu sa opäť pozitívne zapísalo na medzinárodnú športovú mapu. Postarali sa o to chalani z Akadémie pohybu (AKAPO) Lučenec. Zverenci trénera Jozefa Ištoka sa od 3. do 5. marca predstavili v Poľsku na finálovom turnaji Stredoeurópskej mládežníckej basketbalovej ligy (CEYBL), kde súperom ukázali svoju kvalitu.

Spanilá jazda mladých Novohradčanov sa skončila až vo víťaznom finále.

Článok pokračuje pod reklamou.

Chlapci AKAPO U15 vstúpili do turnaja víťazstvom 91:89 nad domácim WKK Wroclaw a v A skupine si následne poradili aj s českým BK Vividbooks Pardubice, ktorý zdolali suverénne 93:35. Triumfom v skupine si naše mladé talenty zabezpečili miesto medzi najlepšou štvorkou.

V semifinále narazili na rovesníkov z Dresden Titans. Ani tu sa hráči AKAPO nezastavili a výsledkom 85:78 poslali Nemcov do boja o tretie miesto.

V záverečnom boji sa naši reprezentanti postavili proti poľskému družstvu SKM Zastal Zielona Góra. Aj tento napínavý duel ovládli Novohradčania a víťazstvom 82:78 spečatili svoj obrovský úspech v prestížnej mládežníckej lige.


NEVYNECHAJTE: Kouč Mimelu Lučenec Marian Berky je opäť TOP trénerom roka


"Pocity sú neskutočné. Keby nám niekto pred sezónou povedal, že budeme prví, tak by sme tomu verili len ťažko. Som veľmi rada, že hráči trénerovi oplatili jeho dôveru a vrátili mu jeho snahu a úsilie. Tento úspech má veľkú hodnotu nielen pre Lučenec, ale pre celé Slovensko. Potvrdzujú sa moje slová, že pokiaľ nezačneme s centralizáciou talentovanej mládeže, na čo sme sa v Lučenci podujali, tak sa nám výsledky budú robiť ťažko," zhrnula pre portál Novohradske.sk prezidentka AKAPO Lučenec Lucia Lásková.

Mládežnícky klub tak zbiera prvé ovocie od vlaňajšieho leta, kedy sa vedenie rozhodlo niektoré kategórie vytiahnuť na profesionálnu úroveň a do realizačnému tímu angažovať ostrieľaných profesionálov.

"S rodičmi našich basketbalistov už riešime oslavu tohto úspechu. Uvidíme, kedy chalani vyrazia na cestu domov. Chceme to spolu patrične osláviť a hlavne dať chlapcom aj trénerovi najavo, ako veľmi si ich prácu vážime," dodala Lásková.

AKAPO Lučenec U15. Foto: CEYBL

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross