BKM domácou výhrou nad Prievidzou prerušil nepriaznivú sériu

BKM Lučenec. Foto: Igor "Cibko" Cibula

LUČENEC - Víťazstvom domácich sa skončilo 23. kolo Niké SBL, v ktorom Lučenec privítal Prievidzu. Tribúny videli vyrovnaný zápas. Pelikáni mali na konci prvej štvrtiny mierny náskok, no pre hostí nebolo nič stratené.

Druhé dejstvo však prinieslo bodové suchoty a cez prestávku na tabuli svietil stav 38:31.

Článok pokračuje pod reklamou.

Prievidžania sa na palubovku vrátili s odhodlaním otočiť skóre vo svoj prospech a tretiu štvrtinu vyhrali. Aj záverečná desaťminútovka priniesla vyrovnanú hru. Bodový rozdiel nebol veľký, BKM si držal vedenie. Miloševičov tím napokon zvíťazil 79:74.

Lučenčania sa už teraz môžu sústrediť na boje o slovenský pohár. Záverečný turnaj najlepšej štvorky sa uskutoční 17. a 18. februára pod košmi športovej haly Arena, pričom BKM sa pobije o obhajobu trofeje.

NIKÉ SBL - 23. KOLO

BKM Lučenec - BC Prievidza 79:74 (25:21, 13:10, 22:29,19:14)
TH: 9/7 – 13/8, Fauly: 13 - 13, Trojky: 8 - 10, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Fanfara
Lučenec: Eaddy 18, Kneževič 15, Armstrong 12, Goss 9, Bolek 2 (Sullivan 23, Rákai a Zorvan 0)
Prievidza: Wheeler 22, Anderson, Taylor a Walker po 12, Jašš 6 (Lukáč 6, Hukič 4)

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Kvalitný, tvrdý zápas od začiatku až do konca, pripomínajúci play off. Prievidza má veľmi solídny tím s výborným trénerom, tým, že obmenili káder majú aj fyzické predpoklady, sú veľkí, vysokí. Mali 19 útočných doskokov, úprimne, je ťažké vyhrať zápas, keď súper 19-krát doskočí a má 75 striel na kôš za celý zápas, pričom my len 55 a mali sme aj menej trestných hodov. Bolo treba vynaložiť obrovské úsilie, veľkú bojovnosť od chalanov. Dráma bola aj pre tých pár strát, čo sme mali aj po dobrom doskoku, samozrejme, keby sme ukontrolovali útočný doskok Prievidze, bol by to úplne iný zápas. Vyhrali sme, to je dôležité, to sa počíta, lebo aj niektoré predošlé zápasy, ktoré sme hrali vo Svite a v Spišskej Novej Vsi, kde sme mali výborné druhé polčasy, nezaslúžili sme si vyhrať tie zápasy. Liga je tak vyrovnaná, že každé víťazstvo sa počíta, vďaka tejto výhre sme ostali v hre o vyššie umiestnenie a čaká nás ešte pár zápasov aj so súpermi, s ktorými priamo bojujeme o 3. - 4. miesto. Oddýchneme si a začneme sa pripravovať na piatkový zápas proti Svitu, ja od nedele, chalani od pondelka."

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: "V prvom rade veľmi dôležitá výhra, že sme to konečne zvládli, že sme dokázali doma pred našimi fanúšikmi, ktorí nám stále zostali verní aj počas nie najlepšieho obdobia, ďakujem všetkým, ktorým prišli. Zápas nebol z našej strany ideálny, to vôbec, ale urobíme všetko preto, aby sme sa čo najlepšie pripravili na piatok. Ideme od zápasu k zápasu a veríme, že pohár ostane u nás."

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Začali sme strašne, v prvom polčase sme ani na minútu nedodržali nejaké veci, na ktorých sme sa dohodli pred zápasom. V druhom polčase sme niečo zlepšili, ale na víťazstvo to bohužiaľ nestačilo. Mali sme 19 útočných doskokov a len 6 strát, ale dali sme z toho iba 10 bodov z tých 19 útočných doskokov, mali sme o 22 striel viacej a prehrali sme o 5 bodov. Gratulujem Lučencu a musíme ísť ďalej."

Marek Jašš, hráč Prievidze: "Určite nie sme spokojní, ako to z našej strany dopadlo, že sme prehrali zase o pár bodíkov. Musím pogratulovať Lučencu, že vyhrali. Myslím, že tam bolo celkom dosť nejakých nedorozumení z našej strany, neviem či nebolo počuť, keď sme si kričali, kto kde ma ísť pomôcť alebo ako rotovať."

Ostatné výsledky: Inter Bratislava – Patrioti Levice 83:61 (25:23, 21:13, 21:13, 16:12), Iskra Svit – MBK Baník Handlová 113:108 (36:20, 28:20, 35:33, 14:35), BC Komárno – Spišskí Rytieri 93:79 (19:23, 24:29, 24:23, 26:14).


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross