Župan Lunter ocení výnimočné osobnosti, nominácie sú otvorené do konca novembra

Foto ilustračná. Zdroj: FB Ondrej Lunter

BBSK – Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja ocení výnimočných ľudí, ktorí v našom kraji preukázali vynaliezavosť, energiu a oddanosť svojej profesii a komunite. Nominácie na výročnú CENU PREDSEDU BBSK sú otvorené do 30. novembra.

"Ťažké časy posledných rokov boli nielen skúškou trpezlivosti, ale ukázali aj to, ako sa mnohí ľudia v našom kraji dokážu popasovať so zložitou situáciou. Viacerí z nich preukázali vynaliezavosť, energiu a oddanosť svojej profesii a svojej komunite," uviedla Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Článok pokračuje pod reklamou.

"Vďaka vynikajúcim ľuďom sme aj v zložitých podmienkach rozvíjali a modernizovali náš kraj v oblasti sociálnych a zdravotných služieb, stredného školstva, kultúry, turistického ruchu a v ďalších oblastiach verejných služieb pre občanov v kompetencii samosprávneho kraja. Mnoho ľudí v tomto roku podávalo a podáva vynikajúce profesionálne výkony aj pri šírení dobrého mena kraja, prispeli k ekonomickému rozvoju, prejavili vysokú mieru spoločenskej zodpovednosti alebo výnimočným spôsobom podali pomocnú roku človeku, keď to najviac potreboval,“ uviedol Ondrej Lunter, predseda BBSK.

Takýmto ľuďom spomedzi nás, za ich spoločensky prospešné výkony, sa župan rozhodol každoročne udeľovať výročnú CENU PREDSEDU BBSK.

K zasielaniu návrhov a odporúčaní sa župa obracia na všetkých spoluobčanov a spoluobčianky, ale aj na rodákov a rodáčky nášho kraja. "Pomôžte nám nájsť príbehy, hodné ocenenia a našej spoločnej pozornosti, pomôžte nám nájsť kandidátov a kandidátky na 10 výročných CIEN PREDSEDU BBSK," avizoval kraj.

Uzávierka pre tohtoročné návrhy je 30. november 2023, svoje nominácie môže verejnosť posielať prostredníctvom tohto formulára: FORMULÁR – Nominácie – Cena predsedu BBSK.

Samotné odovzdávanie ocenení prebehne v januári, počas prvého slávnostného zasadania krajského zastupiteľstva.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross