Zostať doma a nezostať sám: Organizácia Senior Plus pomáha seniorom aj ich rodinám

2. februára 2024 | | | | |  | 
Fotografia je ilustračná. Zdroj: freepik.com

Senior plus n.o. je nezisková organizácia, ktorá poskytuje opatrovateľskú službu pre občanov, na riešenie ich nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu alebo z dôvodu dovŕšenia dôchodkového veku.

Organizácia slúži občanom, ktorí sú na pomoc odkázaní, no pomáha aj ich príbuzným. Napomáha tomu aj odborný prístup ich zamestnancov. Služba je založená na dôvernom a priateľskom vzťahu s ľuďmi, ktorým pomáhajú uľahčiť a spríjemniť každý bežný deň života.

Hlavným zmyslom činnosti Senior plus n.o. je profesionálne pomáhať ľuďom, ktorí túto pomoc potrebujú priamo v ich vlastnom domove a rodinnom prostredí. Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár.

Práve preto vyškolený tím odborníkov s vami prekonzultuje služby, ktoré chcete svojej blízkej osobe zabezpečiť a následne vyšle odborného zamestnanca k členovi vašej rodiny, ktorý si vyžaduje neustálu starostlivosť. Opatrovateľom sa môže stať aj rodinný príbuzný na pracovný pomer, ak má splnené potrebné vzdelanostné podmienky.

Opatrovateľ sa u klienta postará o hygienu, stravovanie, pitný režim, vyprázdňovanie, obliekanie, vyzliekanie, mobilitu, sprievod pri chôdzi alebo polohovaní, alebo tiež zabezpečí nákup, varenie, celkovú starostlivosť o domácnosť, sprevádza klienta k lekárom alebo pri vybavovaní úradných záležitostí.

Pobočku nájdete na ulici Hviezdoslavova 3, 979 01 Rimavská Sobota počas otváracích hodín:
Po – Pia: 08:00 – 12:00 | 12:30 – 15:00
So – Ne: Zatvorené

Kontaktovať môžete aj regionáleho manažéra Daniela Štítnického na e-mail: rimavskasobota@seniorka.sk alebo aj telefónnom čísle: 0911 808 338.
Podrobné informácie a cenník nájdete NA TOMTO ODKAZE.

PR článok

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross