Zmeny v cestovných poriadkoch autobusov sa týkajú aj Lučenca či Fiľakova

Ilustračné foto: sadlc.sk

NOVOHRAD - Túto nedeľu (5. 3.) dôjde v Banskobystrickom kraji k zmene cestovných poriadkov na 34 linkách prímestskej autobusovej dopravy. Je to reakcia župy, ktorá vypočula požiadavky zamestnávateľov, starostov i cestujúcich. Zmeny sa týkajú aj nášho regiónu.

Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Článok pokračuje pod reklamou.

„Nový autobusový spoj pribudne v pracovných dňoch z Lučenca o 21:30 hod. do Fiľakova ako náhrada za zrušené vlakové spojenia na tejto trase po 20. hodine. Tiež pribudne spoj na trase Rimavská Sobota – Lučenec v nedeľu s odchodom z Lučenca do Rimavskej Soboty o 15:05 hod. Späť pôjde z Rimavskej Soboty o 16:00 hod. s príchodom do Lučenca o 16:40 hod., kde bude zabezpečený prípoj na spoj o 16:50 hod. do Banskej Bystrice,“ priblížil Miroslav Vyka, riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK.

Nové autobusové spojenie vznikne aj na trase Hnúšťa – Zvolen cez Kokavu nad Rimavicou s odchodom o 16:05 hod. z Hnúšte a príchodom 18:25 hod. do Zvolena. Zavedie sa tiež nový spoj z Beluja o 5:12 hod. k doplneniu spojenia do Banskej Štiavnice aj počas školských prázdnin.


NEVYNECHAJTE: Lučenčan bude predskokanom kapely Imagine Dragons na festivale Lovestream
ČÍTAJTE AJ: Film Čierne na bielom koni, ktorý natáčali aj Lučenci, získal päť nominácií na národné ceny


„K väčším úpravám došlo na linkách 601458, 605402 a 610413 k doplneniu obsluhy zamestnávateľa Continental Automotive Systems Slovakia. S tým súvisia aj úpravy na linke 601457 medzi Banskou Bystricou a Zvolenom,“ doplnil Vyka.

Okrem toho v cestovných poriadkoch ostatných autobusových liniek nastali zmeny v časových polohách spojov. Župa preto cestujúcim odporúča, aby si spojenie najprv overili v cestovnom poriadku.

Štepáneková dodala, že k niektorým zmenám príde aj v prípade osobnej vlakovej dopravy. Na základe objednávky ministerstva dopravy zavedú nový nedeľný vlak R 863 Zvolen 5:16 – Banská Bystrica 5:43 hod., a vlak R 860 Banská Bystrica 20:12 – Zvolen 20:35 hod., ktorý bude premávať denne.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross