Zápasníci MMA Susztay a Votava zbierali úspechy v SOMMA lige

Foto: Archív T. Votavu

LUČENEC – Ešte na konci novembra sa rozšírila zbierka úspechov lučeneckej MMA partie. Talentovaní zápasníci boli súčasťou ďalšieho ligového kola SOMMA v Poprade, kde náš región reprezentovala dvojica Erik Susztay a Tomáš Votava.

„Obaja sme zápasili pod hlavičkami klubov Fortis Lučenec a Free Fight Club Detva. Erik podal dobrý výkon. Počúval rady trénera a robil to, na čom sme sa dohodli. Hoci to bol jeho prvý zápas pod pravidlami MMA, nedal sa zaskočiť a vyhral na body,“ opísal tréner Votava.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ten išiel svojmu zverencovi príkladom a sám sa postavil proti dvom súperom. V prvom ho diskvalifikovali pre úder kolenom do hlavy, hoci nebol úmyselný. Druhého súpera porazil technikou škrtenia.

„S mojím som ako vždy nebol spokojný. Ukázali sa veci, na ktorých musím popracovať, no postaviť sa po roku a pol do klientky bol veľmi dobrý pocit,“ zhrnul Lučenčan.

Obaja naši reprezentanti majú aj teraz plné ruky práce. V súčasnosti sa s partiou z detvianskeho Free Fight Clubu a banskobystrického Dracula Gymu (Roman Sekereš, Róbert Delič, Radomír Chovan a Veronika Smolková) nachádzajú v Dubline v SBG tréningovom kempe.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross