Zápasníci FTC zakončili súťažný rok ziskom zlatých medailí

Foto: Archív klubu

FIĽAKOVO – Dve zlaté medaily a kopec skúseností. Taká je bilancia Zápasníckeho oddielu FTC Fiľakovo zo sobotného (3. 12.) turnaja na počesť zápasníka Mikuláša Athanasova v Košiciach.

Do metropoly východu z mesta pod Fiľakovským hradom vyrazili traja pretekári z prípravky pod vedením trénera Attilu Alberta, ktorí tam úspešne zavŕšili ročník.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Súťažilo okolo 70 pretekárov zo Slovenska, Maďarska a Poľska, takže konkurencia bola vysoká. O to viac ma teší, že sme si dokázali vybojovať medailové pozície. Náš najmladší zápasník Peťko Francisty absolvoval štyri zápasy s o jeden či dva roky staršími súpermi. Bojoval dobre, no na víťazstvo to nestačilo. Napriek tomu sme radi, že získal cenné skúsenosti,“ začal tréner Attila Albert.

Naopak, z výhier sa mohli radovať Zsolt Rácz a Róbert Jónás, ktorí nedali protivníkom šancu a obaja sa vo svojich váhovkách postavili na najvyššie stupienky.

„Všetkým gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu klubu. Týmto sme ukončili úspešný súťažný ročník, v ktorom sme absolvovali šestnásť turnajov. Získali sme tituly majstra a vicemajstra Slovenska a ušli sa nám aj bronzové medaily. S rokom 2022 môžeme byť spokojní. Dúfam, že našim zverencom sa bude dariť aj budúci rok,“ zakončil Albert.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross