Za blokovanie garáže na Rúbanisku dostal papuču, z kolesa si ju odstránil sám

Ilustračné foto: Polícia Slovenskej republiky

LUČENEC - Samospráva Lučenca zaregistrovala nezvyčajný prípad. Došlo k nemu ešte na konci januára, kedy mestskí policajti založili papuču na koleso osobného auta, ktoré bránilo výjazdu z garáže na sídlisku Rúbanisko.

Na blokujúce vozidlo telefonicky upozornil majiteľ garáže, no zdá sa, že vinník si z trestu ťažkú hlavu nerobil.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Páchateľ v presne nezistenom čase dňa 31. 1. 2023 v dobe od 18:44 do 21:45 v meste Lučenec na sídlisku Rúbanisko III/14 pri garáži č. 41/2023 nezisteným spôsobom odstránil technický prostriedok na zabránenie odjazdu motorového vozidla, tzv. papuču patriacu Mestskej polícii Lučenec. Papuča bola odstránená z ľavého predného kolesa osobného motorového vozidla značky Peugeot 301," priblížila samospráva na sociálnej sieti.

Vodič tým spôsobil mestu škodu vo výške sto eur.

"Páchateľ bol zistený. Svojím konaním sa dopustil prečinu útoku na orgán verejnej moci podľa §321 ods. 1 Trestného zákona, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody v trvaní jeden až päť rokov," dodáva mesto.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross