Výstavba plavárne v Lučenci prebieha podľa plánu

26. januára 2023 | | |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC - Práce na výstavbe lučeneckej plavárne na Školskej ulici pri kúpalisku pokračujú. Ako pre portál Novohradske.sk povedal prednosta Mestského úradu v Lučenci Igor Korniet, projekt sa nachádza v tretine realizácie. Momentálne sa vykonávajú stavebné a betonárske práce.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Stavba prebieha podľa stavebníka bez výrazných komplikácií a je realizovaná v súlade s uzavretou zmluvou o dielo," poznamenal Korniet. Projekt tak pokračuje podľa stanoveného harmonogramu, podľa ktorého má byť ukončený do štrnástich mesiacov od jeho začatia.

Podľa prednostu sa doteraz neobjavili ani neočakávané výdavky. "V súčasnosti považujeme dohodnutú zmluvnú cenu za konečnú," dodal.


ČÍTAJTE AJ: FOTO/VIDEO: Pred rokmi sa im smiali, že to nedokážu. Skauti z Fiľakova svojpomocne opravili historickú Koháryho kúriu


Výstavba plavárne dostala zelenú vlani v lete. Samospráva vtedy ohlásila, že budovu postaví lučenská firma Construct, s. r. o., za 5,5 milióna eur s DPH. Projekt, ktorý je rozdelený do štyroch etáp, mesto financuje z úveru a z dotácie Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur.

Návštevníci budú mať k dispozícii 25-metrový bazén so šiestimi dráhami, ochladzovací bazén i wellness časť s bylinkovou, soľnou, infra a fínskou saunou či vírivkou. Kapacita plavárne bude okolo 150 ľudí, no priemerné maximum podľa prepočtov odhadujú na 50-60 návštevníkov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross