Výstavba lučenskej plavárne bude stáť viac, no náklady na prevádzku sa majú znížiť

Zdroj foto: mesto Lučenec

LUČENEC – Práce na výstavbe mestskej krytej plavárne v Lučenci pokračujú, no v súvislosti s napredujúcou výstavbou predložil zhotoviteľ – firma Construct s.r.o., dodatok k zmluve o dielo, v ktorom požadoval schválenie prác naviac v celkovej sume 194 797,62 eur.

Mestské zastupiteľstvo (MsZ) dodatok k zmluve schválilo na včerajšom (31. júla) stretnutí. Pred zasadnutím ho prerokovala aj Komisia financií, ekonomiky a majetku mesta pri MsZ, ktorá ho odporučila schváliť.

Ako informovala hovorkyňa Lučenca Michaela Baboľová, práce naviac zhotoviteľ navrhol zrealizovať za účelom optimalizácie navrhnutého diela s budúcim pozitívnym dopadom na úsporu nákladov pri prevádzke. "Súčasťou dodatku sú aj práce, ktoré požaduje mesto Lučenec ako objednávateľ na základe dodatočne zistených skutočností a ktoré neboli predmetom zmluvy so zhotoviteľom. Cenová úroveň návrhu bola preverená nezávislými cenovými ponukami a reflektuje aktuálny stav na stavebnom trhu," uviedla hovorkyňa.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pokračovala, že rozsah a cena prác, ktoré sú zahrnuté v dodatku, vyplynuli z postupných rokovaní a upresňovaní na kontrolných dňoch aj rokovaniach so zhotoviteľom. "V prácach naviac sú zahrnuté napríklad príplatok za zmenu hrúbky a povrchovej úpravy nosného trapézového plechu, doplnenie pákových otváračov okien, protipovodňové opatrenia, spätná klapka kanalizačná – doplnenie, príplatok za zmenu vyhotovenia interiérových dverí, a s tým súvisiace vykonané práce. Napríklad zmena hrúbky a povrchovej úpravy nosného trapézového plechu má podľa vyjadrenia odborníkov vplyv na optimalizáciu navrhnutého diela s budúcim dopadom na úsporu nákladov prevádzky."

Odhadovaná suma, ktorá by putovala na vyhotovenie jedného opakovaného protipožiarneho náteru, ktorý by bolo potrebné pravidelne vykonávať pri pôvodnej povrchovej úprave, so všetkými sprievodnými nákladmi spojenými aj s prevádzkou plavárne, je približne 45-tisíc eur. "Týmto nákladom sa vyhneme. Samotnú realizáciu náterov je totiž možné vykonať z priestorového lešenia, kde je riziko poškodenia nerezového dna bazénu. Alternatívne by bolo možné zrealizovať protipožiarne nátery ako výškové práce vykonané horolezeckou technikou. Pritom je potrebné uviesť, že obnova protipožiarnych náterov strešných lepených väzníkov nad bazénovou časťou nie je možná počas prevádzkovania plavárne a je nutné vypustiť bazén," upresnila Baboľová.

Práce na plavárni podľa slov primátorky mesta Alexandry Pivkovej pokračujú v súlade s vysúťaženou zmluvou. "Každý týždeň prebiehajú kontrolné dni, kde sa stretáva odborný tím a aj poslanci, ktorí majú záujem. Vznikajúce problémy, ktoré sú pri stavbe takéhoto rozsahu pochopiteľné, sa operatívne riešia. Krytá plaváreň je aktuálne náš najväčší projekt, stavba, a všetci, ktorí sa na výstavbe podieľajú, robia všetko pre to, aby bola dokončená včas,“ dodala Pivková.

Na ostatné priebežné a aj v čase meniace sa požiadavky zhotoviteľa dodatok nereaguje, pretože objednávateľ v súlade s názorom stavebného dozoru trvá na dodržaní všetkých ostatných zazmluvnených podmienok vyplývajúcich zo zmluvy o dielo, takže aj termínu dokončenia stavby.

Výstavba krytej plavárne sa začala v auguste 2022 v susedstve mestského kúpaliska. Cena diela je po schválení dodatku vo výške približne 5,7 milióna eur.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross