Výstavba časti cyklotrasy Poltár – Hrnčiarska Ves sa blíži ku koncu

Foto: Rimava.sk

POLTÁR – Plánovaná cyklotrasa v smere od Poltára do Hrnčiarskej Vsi je už niekoľko mesiacov vo výstavbe. Verejnosť ju mala začať využívať už koncom júna, no pre komplikácie sa jej výstavba predĺžila.

Dokončiť by ju mali už tento mesiac. Pre náš partnerský portál Rimava.sk to potvrdila Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Ako pre portál Rimava.sk povedala poslankyňa BBSK Andrea Baníková za okres Poltár, komplexný projekt cyklotrasy medzi Poltárom a R. Sobotou je vedený po bývalom telese železnice, ktorá nie je využívaná viac ako 20 rokov. „BBSK dostal od ŽSR túto trať za jedno euro s tým, že bude slúžiť výlučne na realizáciu tohto projektu. Za 20 rokov mosty, aj tunel v Ožďanoch, nespĺňali technické normy pre vedenie cyklotrasy a bola nutná ich rekonštrukcia,“ uviedla Baníková.

Článok pokračuje pod reklamou.

Poslanci BBSK – Július Balog, Zoltán Cziprusz, Andrea Baníková, zástupcovia BBSK, starostovia dotknutých obcí a zástupcovia firmy OLHA a.s., sa minulý týždeň stretli počas kontrolného dňa, kde boli oboznámení s postupom prác. „Dozvedeli sme sa, že na prvej etape Poltár – Hrnčiarska Ves prebiehajú finálne práce, úprava krajníc, osádzanie zábradlia, osádzanie retardérov a spomaľovačov pred križovatkami, montáž odpočívadiel a dopravného značenia. Práce na telese trasy a mostoch sú ukončené.“

Plánované odovzdanie prvej etapy je 28. júla a následne budú vykonávané úkony spojené s kolaudáciou. "Na druhej etape H. Ves – Ožďany – R. Sobota finišuju práce v oždianskom tuneli, rekonštruujú sa mosty na Kurinci a ďalšie 3 mostové telesá. Pre komplexnú prekládku mosta v Ožďanoch bude pravdepodobne uzávera cesty III. triedy koncom júla. Práce na telese pokračujú podľa harmonogramu," prezradila Baníková.

„V súlade s kostrovou sieťou cyklotrás BBSK je táto trasa súčasťou južnej vetvy a postupne prepojí južné okresy od maďarských hraníc až na Muránsku Planinu,“ vysvetlila s tým, že účelom budovania cyklotrasy je rozvoj cestovného ruchu v našich regiónoch. „Ale zároveň aj myšlienka cesty do práce na bicykli – ekologické cestovanie,“ dodala.

Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK pre Rimava.sk uviedla, že cyklotrasa medzi Rimavskou Sobotu a Poltárom je realizovaná z eurofondových zdrojov, v celkovej sume presahujúcej 9 miliónov eur. „Ide o sumu na celý, takmer 30-kilometrový úsek. Výstavbu cyklotrasy realizuje pre BBSK zmluvný dodávateľ, ktorý bol vybratý za základe verejného obstarávania. Rovnako následná údržba cyklotrasy bude v réžii BBSK,“ priblížila Štepáneková.

Ukončenie prác v úseku cyklotrasy Poltár – Hrnčiarska Ves je naplánované do konca júla. „Robíme všetko pre to, aby sme ešte v prvej polovici augusta tento úsek cyklotrasy na základe dočasného povolenia o užívaní stavby sprístupnili verejnosti. Povolenie vydáva Stavebný úrad Poltár a veríme, že sa ho podarí vydať čo najskôr po ukončení prác,“ uzavrela Štepáneková.

Kompletné odovzdanie cyklotrasy aj s kolaudačnými rozhodnutiami je naplánované na marec 2024.

Zdroj foto: Andrea Baníková

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross