Výskyt chrípky v kraji klesol, najviac prípadov zaznamenali v okrese Poltár

24. mája 2023 | | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

POLTÁR - Výskyt akútnych respiračných ochorení (ARO) v kraji sa mierne zvýšil, no prípady chrípke podobných ochorení (CHPO) klesli. Hovoria to dáta Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici za 20. kalendárnym týždeň v porovnaní s tým predošlým.

Článok pokračuje pod reklamou.

"V 20. kalendárnom týždni 2023 bolo spolu hlásených 3 348 ARO, z toho bolo chrípke podobných ochorení bolo 170. Oproti minulému 19. kalendárnemu týždňu je výskyt ARO vyšší o 1,77 percenta a výskyt CHPO je nižší o 42 percent," priblížila Zora Kľocová Adamčáková z RÚVZ v Banskej Bystrici.

Najvyššia chorobnosť na ARO bola zaznamenaná v okresoch Brezno, Zvolen a Banská Štiavnica, najnižšia v okrese Krupina. Najvyššia chorobnosť na CHPO bola hlásená v okrese Poltár.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross