Výprava z Junioru Lučenec si v Leviciach uchmatla viacero medailových pozícií

Foto: Archív M. Portelekyho

LUČENEC – Aj uplynulý víkend bol pre džudo klub Junior Lučenec medailový. Skupina žiakov a žiačok pod vedením Mareka Portelekyho a Marcela Pivarčiho vycestovala do Levíc (10. 6.), kde sa pasovala s rovesníkmi na medzinárodnej súťaži šiestich krajín s vyše 400 účastníkmi.

Junior reprezentovali aj talenty z kategórií super mini a mini, ktoré doteraz zbierali skúsenosti len na turnajoch mladých nádejí. Dve dievčatá dokonca v Leviciach zaznamenali debut na veľkej medzinárodnej súťaži.

„Premiéru absolvovala Miriam Antony (super mini do 26 kg), ktorá podala vynikajúci výkon. Prvý duel ukončila pred uplynutím časového limitu, no v ďalších dvoch už neuspela. Pre vyrovnané skóre štyroch pretekárok musela rozhodovať hmotnosť, čo Mimu odsunulo na štvrté miesto. Napriek tomu vo svojom debute ukázala odhodlanie a perspektívu do budúcna,“ pochválil tréner Michal Bokor.

Článok pokračuje pod reklamou.

V mini do 42 kg mal Junior až poltucet pretekárov, čo zvýšilo šance na zisk medailí. Trojici Šimon Antov, Jakub Sabó a Oliver Tompa sa na levických tatami nedarilo. Úspešnejší bol Erik Gajdoš, ktorému dve výhry a dve prehry stačili na siedme miesto. Na bronzovú priečku to so štyrmi výhrami a jednou prehrou dotiahol Noel Skladivík a na stupienok s číslom 2 sa postavil Jarko Štetka, ktorý zakopol len vo finále.

„Premiéru na medzinárodnom podujatí mala aj Mia Majorová (mini do 32 kg), ktorú tiež musím pochváliť. Po úvodnej výhre podľahla súperke vo finále a vybojovala si striebornú medailu. V hmotnosti do 35 kg nás reprezentovali Tamara Ďalogová a Edina Gajdošová. Edina po troch víťazstvách obsadila zlatú priečku a Tamara si po prehre s klubovou kamarátkou odniesla striebro. Tomáš Caban (mini do 46 kg) po prvej prehre v zlatom skóre už do turnaja nezasiahol, no ukázal bojovnosť a snahu, takže si tiež zaslúži pochvalu. Tomáš Lörinčík (mini do 50 kg) mal dva náročné zápasy. Prvý v zlatom skóre vyhral a v druhom prehral tiež po uplynutí stanového časového limitu, čo ho stálo veľa energie. Tá mu v opravách chýbala a na turnaji sa neumiestnil,“ poznamenal tréner.

O ďalšie zlaté sa postarali Daniel Nôta (mini do 55 kg), Marcel Pivarči (mini do 23 kg) a Sophia Szmudová (mini do 38 kg). Matej Sabó (mini do 29 kg) sa dostal do boja o bronz, ktorý mu o vlások ušiel a skončil štvrtý. Za Junior nastúpila aj jedna staršia žiačka. Laura Vrbovská (do 44 kg) potvrdila kvality a prispela ziskom zlata.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Chceli sme, aby naši džudisti najmä zbierali skúsenosti, takže so ziskom cenných kovov sme veľmi spokojní. Medailistom gratulujem a ostatným do budúcna prajem viac súťažného šťastia. Za podporu nášho klubu ďakujem hotelu Slovan, firme ADMK, s. r. o. a mestu Lučenec. Za pomoc s dopravou ďakujem pánom Szmudovi, Skladivíkovi a Cabanovi a za skvelú prípravu a koučing na turnaji ďakujem trénerom Marekovi Portelekymu a Marcelovi Pivarčimu,“ dodal Bokor.

Kým niektorí z Junioru si už užívajú športové prázdniny, iných ešte čaká záverečná akcia sezóny, ktorou bude medzinárodný turnaj v Michalovciach.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross