Vrcholom tohtoročnej sezóny pre lučenských trialistov budú majstrovstvá sveta v Španielsku

Foto: FB NovoCK TRIAL

LUČENEC – Rok plný úspechov, medailových stupienkov či dosiahnutého historického míľniku, ale i rok poznačený športovým útlmom. Aj takto by sa dali zhrnúť uplynulé mesiace v NovoCK Trial.

Lučenský mládežnícky klub, ktorého jazdci nás zastupujú aj v slovenskej reprezentácii, si znovu potvrdil meno na domácich i zahraničných pódiách a o to isté sa pokúsi aj tento rok.

O vlaňajšku i nasledujúcich mesiacoch sme sa v krátkosti porozprávali s prezidentkou klubu Danielou Trškovou.

Článok pokračuje pod reklamou.

Aký bol rok 2022 pre NovoCK Trial?

Bol vynikajúci, hoci sme sa stretli aj s menším športovým útlmom. Napriek tomu sme sa zúčastnili na viacerých podujatiach doma aj za hranicami, kde sa našim jazdcom podarilo získať skvelé úspechy.

Aké napríklad?

Marek a Michal Nagyovci boli súčasťou slovenského tímu v poľských Wadowiciach na UCI Svetových hrách mládeže v cyklotriale. Podarilo sa im získať historickú bronzovú medailu pre Slovensko. Je to obrovský úspech, s ktorým sme vôbec nepočítali.

Michal sa okrem toho v súťaži jednotlivcov umiestnil na štvrtej priečke. Hoci mu medaila tesne ušla, byť štvrtý najlepší na svete je vynikajúci výsledok.

Za zmienku stojí aj Michalov bronz a Marekove piate miesto z európskeho biketrialového šampionátu či množstvo domácich výkonov a medailových umiestnení, o ktoré sa postarali aj Maťko Pavko, Melánia Gembická, Daniel Fides, Nina Kocúrová a ostatní naši členovia.

Je o cyklotrial záujem?

Vlaňajšok bol náročný, keďže sme sa postupne rozbiehali po dlhej pandémii. V rámci Slovenska si všímame nárast, no u nás sme v uplynulých mesiacoch pocítili miernu stagnáciu. Máme pred sebou novú sezónu, takže veríme, že sa to postupne rozbehne a budeme mať nové prírastky.

Akú členskú základňu máte teraz?

Na tento rok počítame s približne siedmimi deťmi. Číslo sa môže postupom roka zmeniť, no budeme radi, ak bude čo najvyššie.

Článok pokračuje pod reklamou.

S akými plánmi ste začali novú sezónu?

Chceme aj tento rok obehať domáce i zahraničné preteky. Určite budeme jazdiť na slovenských hrách mládeže a radi by sme zabojovali v Španielsku na majstrovstvách sveta, ktoré budú vrcholom sezóny. Tam by náš klub, mesto aj krajinu mali reprezentovať Marek a Michal Nagyovci.

Marek je už druhým rokom kadet a má šancu dostať sa aj na majstrovstvá sveta v Škótsku, kde by nás mohol reprezentovať medzi juniormi. Všetko odhalí priebeh sezóny. Každopádne, budeme sa snažiť pozbierať čo najviac skúseností a medailí a hlavne sa baviť týmto športom. Najdôležitejšie je, aby našim jazdcom vydržalo zdravie a vyhli sa im zranenia.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross