Vodovodným potrubím pokryjú ďalšiu časť Buzitky

Obecný úrad v Buzitke. Foto: Google Maps

BUZITKA – Počet ulíc s pripojením na verejný vodovod sa v Buzitke rozšíri. Obec sa spolu s vodármi pustí do vybudovania potrubia na ulici, ktorú domáci prezývajú nová. Portál Novohradske.sk o tom informoval starosta Miroslav Malatinec.

„Stavbu bude zastrešovať aj financovať Stredoslovenská vodárenská spoločnosť. Stavať plánujú na jar tohto roku. Taktiež je už skolaudovaný vodovod, ktorý prechádza pozdĺž celou hlavnou ulicou Buzitky a pokračuje cez Krásnu a Nový Sad. Na tento vodovod sa už v blízkej dobe môžu pripojiť,“ priblížil starosta.

Článok pokračuje pod reklamou.

Samospráva za projekt pre „novú“ ulicu zaplatila 5-tisíc eur, spustenie a skolaudovanie vodovodu cez hlavnú ulicu, Krásnu a Nový Sad vyšlo na 39-tisíc eur. Po skončení projektu bude potrubím pokrytých 40 percent obce.

„V časti Dóra riešime vybudovanie vodovodu v spolupráci s firmou Agroris, ktorá tam chová ošípané. Plánujeme pokryť celú obec, nakoľko máme už územné rozhodnutie. Samozrejme, všetko záleží od peňazí. Budeme sa snažiť zapájať do projektov a výziev aby sme mohli získať potrebné financie na realizáciu vodovodu aj v iných častiach, nakoľko v našej obci je veľký záujem o kúpu domov i pozemkov a bez kvalitnej pitnej vody je to nemožné,“ dodal Malatinec.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross