Viktor Kováč z Fighting Academy Veľký Krtíš bojoval na svetovom šampionáte v Srbsku

Foto: Archív P. Berkyho

VEĽKÝ KRTÍŠ - Fighting Academy Veľký Krtíš má za sebou ďalší dôležitý míľnik. Tréner Pavel Berky a jeho zverenec Viktor Kováč boli v uplynulých dňoch súčasťou Majstrovstiev sveta v MMA juniorov a seniorov federácie IMMAF v srbskom Belehrade (11. - 18. 2.).

Mladý talent tak znovu vkročil do klietky postavenej na najvyššej svetovej scéne, kde sa okrem neho predstavilo okolo 520 športovcov zo 62 krajín.

Článok pokračuje pod reklamou.

Kováča v úvodnom zápase čakal poľský reprezentant. Ten bol v klietke úspešnejší a cesta nášho zápasníka na turnaji sa tak skončila prehrou na body. Proti členovi veľkokrtíšskej partie však hrali aj zdravotné problémy.

"Bohužiaľ som po zhadzovaní mal veľké bolesti a v niektorých momentoch pred zápasom som si myslel, že ma odvezie sanitka, ale moja vášeň k tomuto športu ma hnala dopredu. Nebol som to ja, ale to nie je výhovorka. Šampionát mi veľmi veľa dal, odniesol som si naozaj cenné skúsenosti. Veľké ďakujem patrí môjmu trénerovi Pavlovi Berkymu, prezidentovi Slovenského zväzu MMA/MAMMAL Marekovi Herdovi a celému tímu, ktorý sme tam vytvorili. Naozaj by som prehral iba vtedy, ak som nepokračoval v tom, čo milujem a sklamal všetkých okolo seba. Nič také sa nedeje. Práve naopak, ešte viac ma to nakoplo," povedal ambiciózny športovec.

"Viktor nastúpil do zápasu s veľkými zdravotnými problémami, ale určite to nie je výhovorka. Tento duel mu dal najviac ako mohol - vzoprel sa a aj napriek veľkým bolestiam odzápasil tri kolá. Hoci prehral na body, ukázal, že je veľký bojovník a jeho čas ešte len príde. Určite budeme pokračovať ďalej v tvorení budúcnosti pre našich amatérskych zápasníkov," poznamenal tréner Pavel Berky.


FUTSAL: FOTO/VIDEO: Majstri Slovenska z Mimelu Lučenec U15 si prevzali zlaté medaily a pohár


Krtíšania boli členmi slovenskej výpravy, ktorú zastrešil Slovenský zväz MMA/MAMMAL. Našim reprezentantom sa na Balkáne podarilo prepísať históriu, keď okrem niekoľkých výhier domov priviezli aj striebro vďaka Eve Erdélyiovej zo žilinského Wolf Pride Gymu.

"Viktor Kováč predviedol svoje petardy a vie, na čom má zapracovať. Ďakujem Palimu Berkymu, že odvádza v celej oblasti veľký kus práce a inšpiruje veľké množstvo ľudí, ktorým ukazuje, že nemožné neexistuje," vyzdvihol prezident Slovenského zväzu MMA/MAMMAL Marek Herda a dodal: "Každý jeden člen výpravy zo seba odovzdal maximum a každý jeden vie, kde sú jeho slabiny a na čom bude pracovať po skončení týchto majstrovstiev a po návrate do svojich domovských gymov. Pred nami je obrovský kus práce, ale rovnaký je už i za nami. Spoločne budeme hľadať cesty na rozvoj nielen slovenského MMA, ale športu všeobecne. Ešte raz ďakujeme za podporu. A ak viete o niekom, kto sa chce prezentovať prostredníctvom nášho zväzu ako partner, dajte mu o nás vedieť. Všetci sú u nás vítaní."


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross