Vidinčan Mojžiš ukončil atletickú sezónu ziskom titulu vicemajstra Slovenska

Michal Mojžiš s číslom 217. Foto: FB Slovenský atletický zväz

VIDINÁ – Michal Mojžiš ukončil tohtoročnú atletickú sezónu. Mladý Vidinčan sa v sobotu (20. 11.) zúčastnil národného šampionátu v cezpoľnom behu v Bratislave – Čunove. Na štart štvorkilometrovej trate sa postavil s ďalšími 23 pretekármi v kategórii muži míliari.

Mojžiš si v tejto kategórii pred tromi rokmi vybehal majstrovský titul a zlaté ambície mal aj tento rok.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Preteky sa pre mňa nezačali najlepšie. Aj napriek skvelým pocitom a dobrej forme sa mi už od úvodných metrov bežalo veľmi ťažko. Nevedel som si nájsť rytmus, dokonca som do druhého kola vbehol s 15-metrovou stratou na vedúcu štvorku. V druhom kole sa mi podarilo skoncentrovať a rozhýbať nohy. Dobehol som vedúce kvarteto a snažil sa držať vyššie tempo. Postupne som sa začal cítiť sebavedomejšie a dúfal som, že by to mohlo vyjsť,“ opísal Vidinčan, ktorý hájil farby banskobystrickej Dukly.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: Ďalšia medaila pre MAC REDOX Lučenec, Babinská získala na M-SR bronz


Aj v treťom kole sa mu podarilo držať tempo s vedúcou skupinou, no tá v poslednom okruhu pridala. „Na to som spočiatku nereagoval, pretože som bežal akurát na hranici svojich možností. To pri dobehu potvrdili aj hodinky, ktoré ukazovali závratných 190 tepov za minútu. A nehovorím o maximálnej hodnote, ale o priemernej,“ pokračoval.

Tempo preto začal zvyšovať až od polovice okruhu, čo mu s časom 13:22 min. prinieslo striebornú priečku a titul vicemajstra.

„Pokorne musím uznať, že to bolo najvyššie možné umiestnenie, keďže víťaz Peter Kováč bol o triedu vyššie. Zo striebra sa teším, i keď to stále môže byť rýchlejšie. To je cieľ, na ktorom budem pracovať počas celej zimy,“ uzavrel atlét, pre ktorého sa súťažná sezóna skončila.

Svoje schopnosti by si však do konca roka chcel otestovať ešte na desaťkilometrovej trati na Vianočnom behu mesta Lučenec.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Dráma v Lučenci: 32-ročný Róbert vyhodil svoju ženu z balkóna
2.dec.2021 - Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Obec dostala od štátu takmer 1,5 milióna na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb, vznikne nový priemyselný park
1.dec.2021 - Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Ekologickejšie Vianoce: Vo Fiľakove už tri roky zdobia ten istý stromček
1.dec.2021 - Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
V Lučenci vyhlásili mikulášsku zbierku pre zdravotníkov, prispejte do nej sladkosťami či kávou aj vy
29.nov.2021 - Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
© 2021 Všetky práva vyhradené. Preberanie článkov bez súhlasu autora je prísne zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram