Vidinčan Mojžiš sa s vysokoškolským športom rozlúčil ziskom titulu univerzitného majstra SR

Foto: Archív M. Mojžiša

VIDINÁ – Michal Mojžiš ukončil pôsobenie vo vysokoškolskom športe. Talentovaný atlét z Vidinej sa s touto kategóriou rozlúčil v sobotu (19. 11.) v Dubnici nad Váhom, kde sa konal atletický aj akademický republikový šampionát v cezpoľnom behu. Novohradčanova bodka za vysokoškolským športom mala medailovú príchuť.

„Na štart 4-kilometrovej trate míliarov sa postavilo 30 pretekárov, čo sľubovalo veľmi kvalitné preteky, aj konkurencia bola vysoká. Sám som nevedel, čo od pretekov čakať, nakoľko hlavnú časť sezóny som bol pre zdravotné problémy a školské povinnosti nútený vypustiť,“ začal Mojžiš.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Od začiatku sa bežalo rýchlo, hlavným cieľom bolo neprepáliť úvodný kilometer a v priebehu pretekov postupne zrýchľovať. Vedel som, že keď dodržím taktiku, ktorú sme si s trénerom dohodli, bude z toho kvalitný výsledok. Hneď od štartu sa odtrhla štvorčlenná skupina, ktorú som spoločne s ďalším súperom sťahoval. Na méte 1,5 kilometra do cieľa sa nám podarilo stiahnuť priebežne druhého a v tomto zložení sme pokračovali až do cieľa v súboji o druhé miesto, nakoľko vpredu bežal neohrozene a dominantne po prvé miesto Peter Ďurec. Ten okrem míliarov vyhral aj vytrvalcov. O výslednom poradí rozhodoval finiš, v ktorom ma zdolal Dávid Mazúch o dve sekundy, a tak som sa musel uspokojiť s tretím miestom,“ opísal atlét.

Mojžiš si k bronzu z Dubnice pridal zlato v kategórii akademikov. So svojím účinkovaním je vzhľadom na priebeh sezóny spokojný. Jeho výkonnosť sa pomaly vracia na pôvodnú úroveň, čo v prebiehajúcej príprave vníma ako dobré znamenie.

„Dal som peknú bodku za pôsobením vo vysokoškolskom športe a aj za štúdiom, ktoré sa mi podarilo 25. augusta úspešne ukončiť obhájením diplomovej práce a úspešným absolvovaním štátnej skúšky. Moje športové ciele ostávajú aj po ukončení štúdia vysoké a pevne verím, že po kvalitnej zimnej príprave budem dostatočne pripravený na nomináciu na ME v duatlone, ktoré sa uskutočnia už v marci budúceho roka,“ zakončil Vidinčan.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross