VIDEO: Ocenenie Voda spieva od RTVS získali Bušince za svoju dobrovoľnícku činnosť

Zdroj foto: obec Bušince

BUŠINCE – Obec ležiaca na samotných hraniciach s Maďarskom v regióne Novohrad, bola úspešná a získala ocenenie v rámci 1. ročníka relácie Voda spieva. Ambíciou RTVS bolo vzdať hold šikovným ľuďom, ktorí sa starajú o vodu, studne, vodné nádrže a iné vodné zdroje na Slovensku.

Na slávnostnom galavečere boli ocenení víťazi v jednotlivých kategóriách, o ktorých rozhodli diváci prostredníctvom webového hlasovania. Okrem hlavných ocenení boli udelené aj dve špeciálne ceny.

Počas štyroch týždňov mali diváci možnosť sa zoznámiť s príbehmi a obetavou prácou ľudí, ktorí sa starajú o slovenské vodné toky, ako aj o ich čistotu, kvalitu a chránia slovenské prírodné oblasti. O tom, kto si odniesol čestnú cenu Voda spieva rozhodli diváci RTVS vo webovom hlasovaní, ktoré trvalo od piatka 22. septembra rána až do nedele 24. septembra.

Článok pokračuje pod reklamou.

RTVS v prvom ročníku pripravila štyri epizódy, tri z nich boli nominačné kolá, v ktorých sa vždy predstavila šestica jednotlivcov, spoločností a samospráv, a napokon jedno finálové kolo. V kategórii OBEC, SAMOSPRÁVA boli nominovaní: Dažďové záhrady v Liptovskom Mikuláši, Remetské Hámre – Ochrana prírodného jazera Morské oko a Bušince s čistením rieky Ipeľ s dobrovoľníkmi.

Víťazom v kategórii OBEC, SAMOSPRÁVA sa stala obec BUŠINCE, starosta Zoltán Végh a skupina dobrovoľníkov, boli nominovaní za veľké čistenie rieky Ipeľ na úseku dlhom 175 riečnych kilometrov od Boľkoviec v okrese Lučenec až po ústie rieky do Dunaja. "Dostalo sa nám veľkej pocty, vyhrali sme laureát v relácii Voda spieva. Je to pre nás veľké prekvapenie a sme nesmierne radi, že sa nám to podarilo. Veľmi pekne ďakujeme za každý jeden nám venovaný hlas, sme vám nesmierne vďační. Hlavne preto, že ste ich nevenovali len našej obci Bušince, ale každému jednému dobrovoľníkovi, ktorý sa doteraz zúčastnil na veľkom čistení Ipľa. Táto výhra nás zaväzuje k tomu, aby sme nepoľavili, aby sme pokračovali v tejto ušľachtilej činnosti, pretože cieľ je lepšia a čistejšia budúcnosť ďalších generácií. Ešte raz srdečná vďaka," vyslovil sa starosta obce.


Vyhlasovanie kategórii a samotné odovzdávanie si môžete pozrieť v archíve RTVS od 29:00 na tomto odkaze.


Víťazom v kategórii JEDNOTLIVEC sa stal Ján Filanda, ktorý bol nominovaný za obnovu a revitalizáciu 69 studničiek v pohoriach stredného Slovenska, ktoré ako aktívny senior dobrovoľne zachraňuje.

Víťazom v kategórii FIRMA, SPOLOČNOSŤ sa stala Lesná správa Zákamenné, bola nominovaná za ochranu a starostlivosť o prameň Zimná, ktorý je rozdelený do siedmich prameňov a symbolizuje sedem milostí v Oravskej Lesnej.

Slávnostný galavečer v Národnom divadle v Košiciach uvádzala šestica moderátorov – Marianna Ďurianová a Štefan Štec, Barbora Krajčírová a Vlado Varecha, Kristína Tormová a Daniel Žulčák, ktorí sprevádzali divákov počas troch nominačných kôl.

Zdroj foto: obec Bušince

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...
Novohradske.sk a Rimava.sk hľadajú nového redaktora, pridaj sa k nám
3.okt.2023 - Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do mestskej kasy v Poltári pribudlo viac ako 1,6 milióna eur z externých zdrojov
29.nov.2023 - V roku 2023 samospráva dosiahla významné finančné príjmy prostredníctvom viacerých podporených projektov. Ďalej...
CCC ponúka praktické a štýlové batohy pre celú rodinu. Ktoré modely sú najlepšie?
27.nov.2023 - V CCC nájdete viac ako dvesto dámskych ruksakov od výmyslu sveta. Ďalej...
Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi
27.nov.2023 - Festival zorganizovala Rada mládeže Slovenska v úzkej spolupráci s Regionálnym centrom podpory učiteľov v Lučenci a Podnikavcami Novohradu. Ďalej...
Odpovede na to, ako si udržiavať emocionálne zdravie, vám prináša tím šikovných Lučenčaniek
22.nov.2023 - Prinášajú verejnosti sebapoznávací nástroj, vďaka ktorému už mnoho klientov dospelo k dobrým zmenám, po ktorých túžili.  Ďalej...
AKTUALIZOVANÉ: Polícia obvinila ženu, ktorá nožom zaútočila na manžela
21.nov.2023 - 49-ročnej žene bolo vznesené obvinenie za zločin ublíženia na zdraví. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross