VIDEO: Lučenčan Miloš Kelemen debutoval v NHL

25. januára 2023 | | | |  | 
Miloš Kelemen. Foto: Twitter Arizona Coyotes

LUČENEC - Miloš Kelemen si na hokejke môže spraviť prvý zárez za účasť v NHL. Talentovaného útočníka z Lučenca povolala Arizona Coyotes z farmárskeho klubu Tucson Roadrunners (AHL).

Vo svojej premiére v najprestížnejšej hokejovej lige sa predstavil v zápase proti Anaheimu, ktorý kojotov zdolal 5:2. Kelemen na ľade strávil desať minút.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Na Miloša myslíme od tréningového kempu. Povedali sme mu, že v určitom okamihu dostane príležitosť, pretože v kempe bol naozaj dobrý. Vždy, keď hovorím s hlavným trénerom Tucsonu Stevom Potvinom a jeho tímom a vždy, keď čítam správy, Miloš maká ako kôň. Snaží sa, je dôsledný a ukázal sa v každom zápase. Som rád, že dostal šancu debutovať v NHL," povedal o Kelemenovi pre oficiálny web NHL tréner Arizony André Tourigny.

Dvadsaťtriročný športovec je odchovancom HC Lučenec, odkiaľ prestúpil do Zvolena. So seniorským tímom z mesta pod Pustým hradom získal titul. Pochváliť sa môže aj krátkym angažmánom v KHL v drese Slovana Bratislava či viacerými reprezentačnými zárezmi v mládežníckych i seniorských tímoch Slovenska.


FUTBAL: Fiľakovčania trénujú v hojnom počte, káder zatiaľ opustili dvaja. Kéry zverencov v príprave nešetrí


Prvé legionárske skúsenosti zbieral v BK Mladá Boleslav. Tam sa blysol najmä v play off, kde sa s deviatimi gólmi zapísal ako najlepší strelec vyraďovacích bojov. V dobrom svetle sa ukázal v debute na vlaňajších majstrovstvách sveta v Rige a zaskvel sa aj na olympiáde v Pekingu, kde s tímom Slovenska vyhral historický bronz.

Vlani v apríli podpísal dvojročnú zmluvu s Arizonou. Doterajšiu sezónu strávil vo farmárskom mužstve Tucson Roadrunners, kde v 39 zápasoch AHL strelil deväť gólov a pri jedenástich asistoval.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross