Vianočný beh mesta Lučenec by sa mohol uskutočniť prezenčne i virtuálne

Ilustračné foto: FB Vianočný beh mesta Lučenec

LUČENEC - Aj tohtoročný december sa ponesie v športovom duchu. Na Štefana (26. 12.) sa v centre Novohradu uskutoční tradičný Vianočný beh mesta Lučenec. Plány usporiadateľov trochu skomplikoval lockdown a možné zmeny v protipandemických opatreniach.

Ako pre Novohradské.sk povedal viceprimátor Lučenca a predseda organizačného výboru Pavol Baculík, do úvahy prichádzajú štyri rôzne varianty.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Čakáme na vyhlásenie sprísnenia alebo uvoľnenia opatrení. Zatiaľ máme pripravené štyri možnosti. Prvou je, že bude všetko uvoľnené, hoci to nie je veľmi pravdepodobné. Druhý variant je vytvoriť bublinu v režime OTP. Treťou možnosťou je prezenčný beh aj virtuálny beh a štvrtý variant počíta len s virtuálnou formou behu," vymenoval Baculík.

Registrácia je v plnom prúde a podľa predsedu organizačného výboru sa doteraz prihlásilo okolo tristo ľudí. Maximálna kapacita je 700 bežcov a bežkýň. Tí sa môžu registrovať online do 20. decembra za zvýhodnené štartovné alebo potom online do 22. decembra, prípadne osobne do 26. decembra.

Súťažiť sa bude v behu na 20, 10 a 5 kilometrov. Pripravený bude aj minibeh na 3 kilometre a súťažiť budú môcť aj nordic walkeri. Ak bude situácia priaznivá, uskutočniť by sa mohol aj takzvaný beh chrústikov pre najmenších.

"Tento rok sme k tradičným kategóriám pridali jednu navyše. V behu Vladimíra Findru na 5 kilometrov sme vytvorili kategóriu pre tínedžerov a tínedžerky od 13 do 18 rokov. Tohtoročnou novinkou je aj to, že ľudia z okresu Lučenec, ktorí sa zaočkujú od 13. novembra do 26. decembra, môžu na budúcoročnom Ipeľskom behu štartovať zadarmo," doplnil Baculík.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram