Vianočné trhy v Lučenci potrvajú dlhšie, Mikuláš vyzdobí stromček na námestí spolu s deťmi

28. novembra 2022 | | |  | 
Vianočné trhy v Lučenci. Ilustračné foto: FB Mesto Lučenec

LUČENEC - V poslednú novembrovú nedeľu (27. 11.) sa začal advent a v mestách i obciach regiónu sa intenzívne začína šíriť predvianočná atmosféra. Výnimkou nie je ani Lučenec, ktorého obyvatelia sa môžu tešiť na sviatky v takej podobe, akú poznajú z čias spred pandémie.

Ako informoval hovorca Lučenca Andrej Barančok, vianočný čas sa v meste Lučenec začne 6. decembra, kedy Mikuláš dopoludnia navštívi materské školy a popoludní od 16:30 hod. bude na Námestí republiky spoločne s deťmi ozdobovať vianočný stromček. Ten následne spolu rozsvietia.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Okrem hlavného stromčeka budú rozsvecované aj ďalšie vianočné stromčeky v meste, a to v ďalších 9 lokalitách. Pre deti sú, samozrejme, pripravené sladkosti, fotenie s Mikulášom a maskotmi a vianočná čiapka pre každého, kto si z domu donesie ozdobu na spoločný stromček na námestí," opísal Barančok.

Súčasťou predvianočného programu bude aj ekumenické stretnutie s názvom Svieť, svetlo, svieť na Námestí republiky (18. 12. od 16:00 hod.) i trojdňové trhy (19. - 21. 12.), v rámci ktorých bude každý deň 13:00 hod. pripravený program. V ňom vystúpia deti zo základných škôl i lučenské kapely. Nebude chýbať stánok s dobročinnou zbierkou či maskoti.


NEVYNECHAJTE: Rodák z Fiľakova Patrik Le Giang vytvoril motivačný diár


"Dňa 26. decembra bude mesto Lučenec spoluorganizovať známy 55. ročník Vianočného behu, ktorého sa každoročne zúčastňujú stovky bežcov z celého Slovenska. Počas Silvestra (31. 12.) nebudeme organizovať kultúrne podujatie, avšak na Nový rok (1. 1.) si užijeme laserovú šou spolu s detskou konfetovou škriatkotékou s Lolom a Piškótom. Podujatie s názvom Vitaj Nový rok sa začne od 16:30 hod., potrvá približne hodinu a bude zamerané na rodiny s deťmi," priblížil hovorca Lučenca.

Ako doplnil, samospráva myslí aj na šetrenie elektrickej energie, ku ktorému má prispieť vlaňajšia obnova a rozšírenie výzdoby i nové LED prvky s minimálnou spotrebou.

"V rámci vianočnej výzdoby bude mesto Lučenec ponúkať aj novú smart vianočnú aplikáciu PLAYMAGIC pre vytvorenie interaktívneho vianočného pozdravu," zakončil Barančok.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross