Veľkokapacitné centrum v Lučenci začína očkovať treťou dávkou aj bez registrácie

Ilustračné foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

FIĽAKOVO/LUČENEC/CINOBAŇA - Očkovanie proti COVID-19 pokračuje aj tento týždeň. Vakcíny budú podávať mobilné tímy v obciach a mestách Lučeneckého aj Poltárskeho okresu, no očkovať sa bude aj vo veľkokapacitnom centre v Lučenci. To už ponúka aj možnosť nechať sa zaočkovať treťou dávkou.

Portál Novohradské.sk o tom informovala Andrea Baníková, lekárka a odborná garantka očkovacieho centra v Lučenci, ktoré zastrešuje spoločnosť Kardiomed, s. r. o.

V stredu 27. októbra sa bude jednodávkovou vakcínou Janssen očkovať v Kultúrnom dome v Kokave nad Rimavicou od 12:30 hod. do 14:30 hod. Nasledujúci deň (28. 10.) bude mobilný tím podávať Janssen a druhé dávky vakcíny od Pfizeru od 13:00 hod. do 14:00 hod. na ZŠ Koháryho vo Fiľakove a od 15:00 hod. do 18:00 hod. budú očkovať Janssenom v Kultúrnom dome v Cinobani.

Článok pokračuje pod reklamou.

Od pondelka (25. 10.) je možné očkovanie bez registrácie treťou dávkou pre všetkých nad 18 rokov, ktorí dostali druhú dávku pred viac ako 6 mesiacmi. Túto možnosť už ponúkajú aj vo veľkokapacitnom centre v Lučenci, ktoré bude otvorené v piatok (29. 10.). V čase od 14:00 hod. do 16:00 hod. budú očkovať pacientov s poruchami imunity.

Od 16:00 hod. do 18:00 hod. budú vo veľkokapacitnom centre podávať aj prvé a druhé dávky a v sprievode dospelých sa môžu nechať zaočkovať aj deti. V tomto čase si po tretiu dávku vakcíny bez registrácie môže prísť ktokoľvek, kto má viac ako 18 rokov a druhú dávku dostal pred viac ako šiestimi mesiacmi.

Tretiu dávku vakcíny od spoločnosti Pfizer môžu dostať aj tí, ktorých predtým zaočkovali vakcínou od Astra Zeneca.

Na očkovanie sa netreba registrovať. Stačí si priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca. Pred očkovaním treťou dávkou sa treba preukázať platným certifikátom o absolvovaní očkovania druhou dávkou.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross