V zariadeniach sociálnych služieb v Lučenci a Poltári majú pozitívnych, pribudli prípady omikronu

14. februára 2022 | | | | |  | 
Na covidovom oddelení lučeneckej nemocnice. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC/POLTÁR - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Lučenci naďalej eviduje nárast pozitívnych prípadov v okresoch Lučenec a Poltár. Pre portál Novohradské.sk to potvrdila regionálna hygienička Nadežda Andóová.

"V okrese Lučenec za 6. kalendárny týždeň evidujeme 1 411 prípadov COVID-19. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o takmer 1,7-násobný nárast ochorení a v porovnaní so 4. kalendárnym týždňom ide o takmer 3-násobný nárast ochorení. Najviac pozitívnych prípadov za 6. kalendárny týždeň pribudlo v meste Lučenec (608) a v meste Fiľakovo (102)," konkretizovala Andóová.

Článok pokračuje pod reklamou.

RÚVZ v okrese Poltár za 6. kalendárny týždeň eviduje 378 prípadov COVID-19. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o takmer 1,7-násobný nárast a v porovnaní so 4. kalendárnym týždňom o takmer 3-násobný nárast. Najviac pozitívnych prípadov za 6. kalendárny týždeň pribudlo v Poltári (99).

Najvyššia chorobnosť sa objavila vo vekovej skupine 10-24 ročných.

Pre COVID-19 je k 14. februáru v karanténe 20 tried materských škôl, 47 tried základných škôl a 17 tried stredných škôl. V obci Čamovce je v karanténe celá základná škola.


ČÍTAJTE AJ: Aj cez náš kraj sa budú presúvať zahraniční vojaci, polícia vystríha pred dezinformáciami


"Pozitívnych zamestnancov evidujeme v zariadeniach sociálnych služieb Poltár a Harmónia Lučenec. V zariadeniach boli nariadené protiepidemické opatrenia a bolo zabezpečené testovanie zamestnancov a klientov," ozrejmila Andóová.

Omikron v Novohrade dominuje

Ako sme vás už informovali, RÚVZ v Lučenci minulý týždeň oficiálne potvrdil výskyt variantu omikron v Novohrade. Ten vtedy zistili u piatich ľudí. Počet prípadov sa odvtedy rozšíril.

"K dnešnému dňu (14. 2., pozn. red.) bol sekvenciou vzoriek (z 10 vzoriek, ktoré boli zaslané na sekvenáciu) potvrdený výskyt variantu omikron na území okresu Lučenec v 7 prípadoch - u štyroch mužov vo veku 33, 40, 47 a 49 rokov a u troch žien vo veku 38, 44 a 50 rokov," prezradila regionálna hygienička.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Voľné pracovné miesta v Novohrade: Hľadajú skladníkov, kuchárku, vodičov i čašníčku


Šiesti boli očkovaní dvoma dávkami pred viac ako 6 mesiacmi. Jedna osoba bola očkovaná tromi dávkami jeden týždeň pred ochorením.

"U všetkých osôb sa objavili horúčka, nádcha, kašeľ, bolesti v krku, bolesti hlavy, kĺbov, chrbta, bolesti celého tela a celková slabosť. U jednej osoby bol ťažší priebeh ochorenia - horúčka, bolesti celého tela, strata hlasu a celková slabosť. Ani jedna osoba nebola hospitalizovaná, všetci absolvovali domácu izoláciu," dodala Nadežda Andóová.

Hygienici na základe výsledkov predpokladajú, že omikron sa na území okresov Lučenec a Poltár stal dominantným variantom.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...
Novohradske.sk a Rimava.sk hľadajú nového redaktora, pridaj sa k nám
3.okt.2023 - Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do mestskej kasy v Poltári pribudlo viac ako 1,6 milióna eur z externých zdrojov
29.nov.2023 - V roku 2023 samospráva dosiahla významné finančné príjmy prostredníctvom viacerých podporených projektov. Ďalej...
CCC ponúka praktické a štýlové batohy pre celú rodinu. Ktoré modely sú najlepšie?
27.nov.2023 - V CCC nájdete viac ako dvesto dámskych ruksakov od výmyslu sveta. Ďalej...
Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi
27.nov.2023 - Festival zorganizovala Rada mládeže Slovenska v úzkej spolupráci s Regionálnym centrom podpory učiteľov v Lučenci a Podnikavcami Novohradu. Ďalej...
Odpovede na to, ako si udržiavať emocionálne zdravie, vám prináša tím šikovných Lučenčaniek
22.nov.2023 - Prinášajú verejnosti sebapoznávací nástroj, vďaka ktorému už mnoho klientov dospelo k dobrým zmenám, po ktorých túžili.  Ďalej...
AKTUALIZOVANÉ: Polícia obvinila ženu, ktorá nožom zaútočila na manžela
21.nov.2023 - 49-ročnej žene bolo vznesené obvinenie za zločin ublíženia na zdraví. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross