V zariadeniach sociálnych služieb v Lučenci a Poltári majú pozitívnych, pribudli prípady omikronu

14. februára 2022 | | | | |  | 
Na covidovom oddelení lučeneckej nemocnice. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC/POLTÁR - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Lučenci naďalej eviduje nárast pozitívnych prípadov v okresoch Lučenec a Poltár. Pre portál Novohradské.sk to potvrdila regionálna hygienička Nadežda Andóová.

"V okrese Lučenec za 6. kalendárny týždeň evidujeme 1 411 prípadov COVID-19. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o takmer 1,7-násobný nárast ochorení a v porovnaní so 4. kalendárnym týždňom ide o takmer 3-násobný nárast ochorení. Najviac pozitívnych prípadov za 6. kalendárny týždeň pribudlo v meste Lučenec (608) a v meste Fiľakovo (102)," konkretizovala Andóová.

Článok pokračuje pod reklamou.

RÚVZ v okrese Poltár za 6. kalendárny týždeň eviduje 378 prípadov COVID-19. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o takmer 1,7-násobný nárast a v porovnaní so 4. kalendárnym týždňom o takmer 3-násobný nárast. Najviac pozitívnych prípadov za 6. kalendárny týždeň pribudlo v Poltári (99).

Najvyššia chorobnosť sa objavila vo vekovej skupine 10-24 ročných.

Pre COVID-19 je k 14. februáru v karanténe 20 tried materských škôl, 47 tried základných škôl a 17 tried stredných škôl. V obci Čamovce je v karanténe celá základná škola.


ČÍTAJTE AJ: Aj cez náš kraj sa budú presúvať zahraniční vojaci, polícia vystríha pred dezinformáciami


"Pozitívnych zamestnancov evidujeme v zariadeniach sociálnych služieb Poltár a Harmónia Lučenec. V zariadeniach boli nariadené protiepidemické opatrenia a bolo zabezpečené testovanie zamestnancov a klientov," ozrejmila Andóová.

Omikron v Novohrade dominuje

Ako sme vás už informovali, RÚVZ v Lučenci minulý týždeň oficiálne potvrdil výskyt variantu omikron v Novohrade. Ten vtedy zistili u piatich ľudí. Počet prípadov sa odvtedy rozšíril.

"K dnešnému dňu (14. 2., pozn. red.) bol sekvenciou vzoriek (z 10 vzoriek, ktoré boli zaslané na sekvenáciu) potvrdený výskyt variantu omikron na území okresu Lučenec v 7 prípadoch - u štyroch mužov vo veku 33, 40, 47 a 49 rokov a u troch žien vo veku 38, 44 a 50 rokov," prezradila regionálna hygienička.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Voľné pracovné miesta v Novohrade: Hľadajú skladníkov, kuchárku, vodičov i čašníčku


Šiesti boli očkovaní dvoma dávkami pred viac ako 6 mesiacmi. Jedna osoba bola očkovaná tromi dávkami jeden týždeň pred ochorením.

"U všetkých osôb sa objavili horúčka, nádcha, kašeľ, bolesti v krku, bolesti hlavy, kĺbov, chrbta, bolesti celého tela a celková slabosť. U jednej osoby bol ťažší priebeh ochorenia - horúčka, bolesti celého tela, strata hlasu a celková slabosť. Ani jedna osoba nebola hospitalizovaná, všetci absolvovali domácu izoláciu," dodala Nadežda Andóová.

Hygienici na základe výsledkov predpokladajú, že omikron sa na území okresov Lučenec a Poltár stal dominantným variantom.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross