V Trebeľovciach by mohla vzniknúť nová obytná štvrť, plánujú tam vybudovať infraštruktúru

Reprofoto: Zámer spoločnosti

TREBEĽOVCE - V obci Trebeľovce by mohla vzniknúť nová obytná štvrť. Vyplýva to zo zámeru spoločnosti Delta Slovakia, ktorá chce v časti Láza vybudovať rozvody inžinierskych sietí a komunikácie. Tie by mali neskôr slúžiť pre potreby výhľadovej výstavby 48 objektov, pričom spoločnosť počíta s dvomi variantmi.

Prvým je 40 samostatne stojacich rodinných domov a 8 bytových domov s 32 bytovými jednotkami. Druhým variantom je 48 samostatne stojacich rodinných domov.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Novo navrhovaná obytná štvrť IBV Trebeľovce – Láza sa nachádza v extraviláne obce Trebeľovce, časť Láza, vľavo od cesty III/2652. Keďže sa jedná o výstavbu inžinierskych sietí a komunikácie, v tejto fáze nie je potrebné riešiť otázky architektonického a výtvarného riešenia. Nové rozvody inžinierskych sietí budú zabezpečovať potreby budúcich odberateľov v danom území," uviedla Delta Slovakia v zámere.

Spoločnosť ho predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

"Užívateľom budú vlastníci rodinných domov a bytových jednotiek v bytových domoch, pre ktorých sa navrhovaná činnosť realizuje. Predpokladá sa, že po vybudovaní komunikácie a rozvodov inžinierskych sietí navrhovateľom, bude komunikácia majetkovo prevedená na budúcich stavebníkov rodinných a bytových domov alebo na obec Trebeľovce. Rozvody inžinierskych sietí budú dané do správy jednotlivým organizáciám prevádzkujúcich takéto zariadenia," píše sa ďalej v zámere.

Termín začatia výstavby rozvodov inžinierskych sietí a komunikácií je odhadovaný na druhý štvrťrok 2022. Ukončenie prác odhadujú na druhý štvrťrok 2026. Celkové náklady pre prvý variant sú 550-tisíc eur, pre druhý je suma o 40-tisíc eur vyššia.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram