V očkovacom centre v Lučenci zaznamenali znížený záujem, dôvodom môže byť lockdown

29. novembra 2021 | | | |  | 
Veľkokapacitné očkovacie centrum v Lučenci. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC - Veľkokapacitné centrum v Lučenci zaznamenalo v uplynulých dňoch pokles záujmu o vakcináciu. Informovala o tom Andrea Baníková, lekárka a odborná garantka očkovacieho centra v Lučenci, ktoré zastrešuje spoločnosť Kardiomed, s. r. o.

Podľa jej slov je dôvodom nižšieho záujmu nedávno vyhlásený lockdown.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Pýtali sme sa ľudí a zistili sme, že nezaočkovaní stratili motiváciu. Pred lockdownom chceli vakcínu, aby aj cez Vianoce mali výhody, napríklad aby mohli navštevovať reštaurácie. Najväčšou motiváciou bola možnosť chodiť do práce bez potreby testovania. Prišiel však lockdown a očkovaní aj neočkovaní sa dostali na rovnakú vlnu, takže to určite zavážilo," myslí si Baníková.

Vo štvrtok (25. 11.) vo veľkokapacitnom centre v Lučenci zaočkovali 350 ľudí, na druhý deň 328 a v sobotu 400. V predošlom týždni si po vakcínu prišlo 470 (18. 11.), 451 (19. 11.) a 623 ľudí (20. 11.).

Najviac ubudlo v radoch záujemcov o prvé dávky. Kým predošlý týždeň (18. - 20. 11.) prvú dávku od Pfizer/BioNTech dostalo 532 ľudí, teraz ich bolo len 242 (25. - 27. 11.).

Klesajúci trend potvrdia alebo vyvrátia až čísla zaočkovaných v tomto týždni. Zdravotníci preto vyzývajú ľudí, ktorí sa chceli dať zaočkovať, no báli sa dlhého čakania, aby teraz využili príležitosť.

"U nás očkujeme registrovaných cez NCZI aj neregistrovaných. Ľudí z oboch skupín sa snažíme brať na striedačku, aby nikto nemusel dlho čakať. Preto všetkých vyzývame, aby sa prišli nechať zaočkovať aj bez predošlej registrácie," dodala Baníková.

Harmonogram očkovania v tomto týždni zverejníme na stránke Novohradské.sk neskôr.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross