V NMG budete mať možnosť sa prenesiesť do sveta vinárov a výroby kvalitných stredoslovenských vín

Foto: FB Novohradské múzeum a galéria v Lučenci

LUČENEC – Novohradské múzeum a galéria v Lučenci vás pozýva na ochutnávku vín, ktorú si pripravilo v spolupráci s firmou Domin & Kušický z Veľkého Krtíša. Na podujatí, ktoré je pripravené na 8. novembra, sa prenesiete do sveta vinárov a výroby kvalitných stredoslovenských vín.

Keď Ján Domin založil svoje vinárstvo v roku 1996, jeho vízia bola, aby sa nieslo ekologickým smerom. Po mnohoročných skúsenostiach s pestovaním viniča a výrobou vína Ján Domin začal v 90. rokoch uplatňovať svoje vedomosti v rodinnom vinárstve.

"Aktívne sa podieľal na rozvoji vinárstva až do roku 2017. Jeho cieľom bolo vytvoriť terroir vína, víno s dušou a zdieľať ich s dobrými ľuďmi. To ide ruka v ruke s čistým prostredím, bez náznaku chémie a pesimizmu. Pri pestovaní viniča a výrobe vína hľadal harmóniu, eleganciu. BIO pre neho nebola marketingová nálepka, ale nutnosť. Vína nechcel popisovať, chcel, aby prehovorili samy za seba. Dnes vinárstvo NATURAL VÍNO Domin & Kušický vedie jeho dcéra Diana s manželom Tiborom," približuje samotné vinárstvo.

Ochutnávka bude pripravená v stredu o 16:30 hod. v priestoroch múzea.

Článok pokračuje pod reklamou.

Podujatie je súčasťou aktivít "Zaži stredy v múzeu" k výstave Sadnite si, prosím II. "Zámerom výstavy je priblížiť životnú úroveň a dobový vkus zariadenia novohradských vidieckych, meštianskych, ale aj šľachtických domácností v 19. a 20. storočí a zároveň predstaviť kolekciu kresiel, ktoré sa podarilo vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia a Banskobystrického samosprávneho kraja zreštaurovať v rokoch 2017 a 2018," priblížila Michaela Škodová, kurátorka výstavy.

Výstava je realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Fondu na podporu umenia. Sprístupnená je od 26. októbra do 14. novembra.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross