V Lučenci vyhlásili mikulášsku zbierku pre zdravotníkov, prispejte do nej sladkosťami či kávou aj vy

29. novembra 2021 | | | |  | 
Na covidovom oddelení lučeneckej nemocnice. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC – Tretia vlna pandémie dáva zabrať ľuďom na viacerých frontoch, no najväčší nápor zažívajú tí v prvej línii. Zdravotnícky personál aj v lučeneckej nemocnici musí bojovať s únavou, vyčerpaním a občas i s nadávkami.

V uplynulých dňoch sme čitateľom portálu Novohradské.sk priniesli sériu troch článkov z covidového oddelenia lučeneckej nemocnice. V nich ste sa mohli dozvedieť, že zdravotníci sa počas dvanásťhodinovej služby nestíhajú zastaviť, časť zmeny trávia pri pacientoch v nepriepustných skafandroch, v ktorých im začne byť horúco už po pár minútach, alebo, že niektorí si nestihli vybrať ani vlaňajšie dovolenky.

Kým v prvej vlne sa zdravotníkom dostalo potlesku a uznania, dnes sú často terčom vyhrážok, nadávok a osočovania.

Článok pokračuje pod reklamou.

V centre Novohradu sa preto sformovala občianska iniciatíva, ktorá chce spolu s Novohradským osvetovým strediskom v Lučenci, Súkromnou ZŠ s MŠ DSA v Lučenci a ZŠ s MŠ Bratrícka v Lučenci ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia.

Iniciatíva pre obetavé zdravotné sestry a bratov, lekárky i lekárov vyhlásila mikulášsku zbierku, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy.

Stačí, ak akékoľvek mikulášske prekvapenie prinesiete do piatku 3. decembra do priestorov Novohradského osvetového strediska v Lučenci. Vyzbierané veci odtiaľ na svätého Mikuláša odnesú zdravotníkom starajúcich sa o covidových pacientov vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Lučenci.

Čím môžete prispieť?

  • Čímkoľvek sladkým, kyslým alebo slaným, čo zdravotníkom dodá sily a spríjemní prestávku či cestu domov po náročnej službe. Dôležité je, aby to boli trvanlivé a priemyselne balené potraviny. Napríklad keksíky, čokolády, tyčinky, chrumky, sušienky, čipsy, oriešky, ale aj čaje, kávy, vitamíny alebo balené nealkoholické nápoje. Prosíme, trvanlivé ovocie prineste najskôr len v piatok (3. 12.) alebo cez víkend (4. a 5. 12.), aby sa do Mikuláša nepokazilo.
  • Vítané sú napríklad aj poukážky na rôzne služby (masáže, kozmetika atď.) od miestnych firiem.

Kde a kedy môžete veci doniesť?

  • Do priestorov Novohradského osvetového strediska v Lučenci na Ulici J. Kármána 2 (vstup pri semafore oproti kalvínskemu kostolu) od utorka (30. 11.) do piatka (3. 12.) v čase od 7:30 hod. do 17:00 hod. V prípade, že ste dobrá susedská komunita alebo veľká rodina, vám odporúčame najprv veci vyzbierať medzi sebou a potom ich naraz odniesť do Novohradského osvetového strediska.
  • V krajnom prípade môžete veci do zbierky priniesť aj po pracovnej dobe alebo cez víkend do nedele (5. 12.) do 12:00 hod. na zberné miesto pri Fiľakove (Jozef Mikuš – 0911 508 910). V prípade akýchkoľvek otázok, alebo ak potrebujete dohodnúť iný termín odovzdania v Lučenci, volajte na číslo 0948 168 263 alebo píšte mail na noslc@noslc.sk.

Čo sa stane s vašimi mikulášskymi darmi?

  • Členovia iniciatívy a zástupcovia Novohradského osvetového strediska, Súkromnej ZŠ s MŠ DSA a ZŠ s MŠ Bratrícka v Lučenci vyzbierané veci roztriedia, skontrolujú a vydezinfikujú germicídnymi žiaričmi. V pondelok na svätého Mikuláša (6. 12.) ich odnesú zdravotníkom na covidové oddelenie lučeneckej nemocnice. Portál Novohradské.sk bude pri tom.
Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram