Tragická zrážka s nákladným autom: Pri nehode o život prišiel muž

Foto: Rimava.sk

ĽUBOREČ – Pri obci Ľuboreč, v Lučeneckom okrese, došlo dnes (9. augusta) k nehode osobného motorového vozidla a nákladného auta. Podľa prvotných informácií z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, išlo o čelnú zrážku a osoby zostali v aute zakliesnené.

Na mieste zasahujú dve vozidlá a šesť príslušníkov HaZZ. "Zakliesnené osoby vyslobodené z osobného vozidla. Zranená osoba odovzdaná posádke Záchrannej zdravotnej služby," informoval Matej Peniak z Operačného strediska HaZZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pokračoval, že vozidlá sú zabezpečené proti náhodnému pohybu, úniku prevádzkových kvapalín a vzniku požiaru. Cesta 1/75 je ale momentálne pre nehodu uzatvorená a neprejazdná.

AKTUALIZOVANÉ o 17:30: Podľa našich doterajších zistení sa v aute nachádzal vodič a maloleté dieťa. Vodič osobného vozidla pri nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dieťa z auta vyslobodzovali hasiči a odovzdali ho do rúk záchranárov.

Cesta bude pre nehodu neprejazdná ešte niekoľko hodín.

AKTUALIZOVANÉ o 18:39: Ako informovala polícia, k tragickej dopravnej nehode došlo na ceste I/75 medzi obcou Ľuboreč a Halič v okrese Lučenec. "Podľa doposiaľ zistených informácií z miesta nehody, 40-ročný vodič osobného auta prešiel z doposiaľ presne neznámych príčin do protismeru, kde došlo k zrážke s nákladným vozidlom. 40-ročný vodič na mieste nehody zomrel," uviedla polícia s tým, že alkohol u vodiča nákladného auta zistený nebol.

Na mieste nehody boli prítomní aj znalci z odboru cestnej dopravy, ako aj znalci z odboru zdravotníctva. "V súvislosti s dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Príčina nehody je v štádiu vyšetrovania," dodala polícia.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross