FOTO: Obeťou nočného výbuchu rodinného domu je 89-ročná žena

Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

BALOG NAD IPĽOM - Veľké nešťastie poznačilo noc z utorka na stredu (17. - 18. 1.) v našom regióne. Pri výbuchu v rodinnom dome zomrel človek. Udalosť sa stala v obci Balog nad Ipľom v okrese Veľký Krtíš.

Explóziu podľa predbežných správ mohol spôsobiť únik plynu.

Článok pokračuje pod reklamou.

Informáciu o výbuchu pre portál Novohradske.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Detaily sú predmetom vyšetrovania.

Článok v priebehu dňa doplníme.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: Rapovčan narazil do odstaveného auta, šoféroval bez vodičáku a s vyše 2,5 promile


Aktualizované o 9:30 hod.: Polícia na sociálnej sieti ozrejmila, že explózia si vyžiadala život 89-ročnej ženy.

"Podľa doposiaľ zistených informácií k udalosti došlo pravdepodobne po úniku plynu používaného na vykurovanie, ktorý mal za následok úplnú devastáciu stavby. V čase výbuchu sa v dome nachádzala 89-ročná žena, ktorá bola nájdená pod troskami domu bez známok života," priblížila polícia.

Výbuch a tlaková vlna poškodili stenu vedľa stojacej garáže i okolité domy.

"V súvislosti s výbuchom bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Prípad je v štádiu vyšetrovania."


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross