Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy

TJ Slovan Tomášovce. Foto: Archív klubu

TOMÁŠOVCE – Dotiahnuť súťaž do úspešného konca. Taký je cieľ TJ Slovan Tomášovce pred začiatkom druhej polovice ročníka 2022/23. Šiestoligista ju odštartuje spolu s ostatnými už tento víkend, kedy si na domácom trávniku zahrá proti Jesenskému (25. 3. o 15:00 hod.).

K naplneniu stanoveného cieľa má prispieť posilnený káder a dôsledná zimná príprava, s ktorou sú v klube spokojní.

„Odohrali sme deväť prípravných zápasov, v ktorých sme si zo začiatku zmerali sily so súpermi z nižšej súťaže - Lovinobaňa (výhra 7:2) a Halič (2:2). Následne sme absolvovali zápasy so súpermi z vyšších líg. Prehrali sme proti treťoligovému Fiľakovu (1:4) a proti štvrtoligovému Badínu (1:3). V zápase s Detvou sme sa rozišli v pomere 3:3. Nasledovali zápasy s Málincom (výhra 7:1), Slovenskými Ďarmotami (výhra 3:2), Príbelcami (prehra 2:4) a v generálke sme zvíťazili proti Poltáru 3:2,“ zhrnul pre náš web hrajúci prezident klubu Dominik Badinka.

Článok pokračuje pod reklamou.

„V týždni sme absolvovali väčšinou tri tréningové jednotky na umelej tráve v Tomášovciach, na tartane v Lučenci a v telocvični v Haliči. Marcové tréningy sme absolvovali na prírodnej tráve v Starej Haliči. S prípravou som spokojný, hráči odohrali zápasy s ťažšími súpermi a boli sme im viac než vyrovnaným súperom. V tréningovom procese sme sa taktiež schádzali v slušných počtoch a myslím si, že na jarné odvety sme dobre pripravení,“ pokračoval.

Tomášovský mančaft aj na jar povedie úspešný tréner Michal Karásek. Ten bude mať k dispozícii kvalitnú zostavu, ktorá prešla len kozmetickými úpravami. Filip Drugda odišiel do Lovinobane a Tomáš Šurik do Buzitky. Pribudol Richard Koncz zo Slovenských Ďarmôt a aktuálnou posilou je Marek Melicher z treťoligového Kalinova.


ČÍTAJTE AJ: V FTC Fiľakovo si volili prezidenta a členov správnej rady


Okrem nich si dres slovanistov z Tomášoviec oblečú aj Richard Šága, Peter Mikuš, Michal Slosiar, Peter Nilaš, Lukáš Mišo, Attila Fehérvári, Miroslav Paľaga, Martin Barcaj, Ján Dobročka, Filip Weisenpacher, Tomáš Meszároš, Michal Ľalík, Roni Ivan, Peter Tomašovič, Peter Budinec, Tomáš Dirbák, Adam Hronček, Milan Nilaš, Richard Koncz a Dominik Badinka. Po futsalovej sezóne sa k tímu môže pripojiť chorvátsky kanonier Jakov Grcič a po operácii kolena aj Tomáš Šuľaj.

„Je pred nami dlhých trinásť kôl a po nich uvidíme, kde skončíme. V priebehu sezóny budeme riešiť veci podľa toho, ako sa budú vyvíjať. Súťaž mame dobre rozbehnutú a určite ju chceme dotiahnuť do úspešného konca. Potom uvidíme, aká bude situácia v lete. Pre nás bude určite ťažký každý nasledujúci zápas v súťaži. Mužstvá sa budú chcieť na nás vytiahnuť a potrápiť nás. Pôjdeme od zápasu k zápasu, ale podľa mňa budú najväčšou výzvou Olováry,“ uzavrel Badinka.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross